Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / BOJĘ SIĘ               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 27-08-2008 ]
We wtorek wieczorem prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostrzegł Europę, przed możliwymi rozwiązaniami, które Rosja może zastosować wobec niej w odpowiedzi na tarczę i krytykę ostatnich działań Kremla. Jak zapowiedział, jego kraj zamierza odpowiedzieć na tarczę środkami militarnymi.
czytaj więcej »
  
[ 23-08-2008 ]
Na wniosek prezydenta Micheila Saakaszwilego gruziński parlament przedłużył na dwa tygodnie wprowadzony 9 sierpnia stan wojenny. Powodem tej decyzji jest niewypełnienie przez Rosję obietnicy wycofania jej wojsk z terytorium Gruzji.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 22-08-2008 ]
Mimo zapewnień prezydenta Rosji o wycofaniu żołnierzy z terytorium Gruzji, rosyjscy żołnierze okopują się w strefie wokół Osetii Południowej.
czytaj więcej »
  
[ 21-08-2008 ]
"Rosja zdecydowała się na chwilę obecną zamrozić wszelką współpracę wojskową z NATO i jego sojusznikami" - czytamy na stronie internetowej norweskiego resortu obrony.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-08-2008 ]
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy odwiedził w środę francuskie oddziały stacjonujące w Afganistanie. Prezydencka wizyta została wywołana ostatnimi tragicznymi wydarzeniami, w których zginęło aż 10 francuskich wojskowych, a 21 zostało rannych. To najpoważniejsza strata francuskiej armii od prawie ćwierć wieku. W Afganistanie Sarkozy powiedział swoim żołnierzom, że ich służba jest konieczna dla „wolności na świecie” i bezwzględnie musi być kontynuowana.
czytaj więcej »
  
[ 19-08-2008 ]
Wiceszef Sekretariatu Prezydenta, Adrij Kysłynski, oskarża premier Julię Tymoszenko o przyjęcie od Rosji miliarda dolarów za milczenie w sprawie Gruzji.
czytaj więcej »
  
[ 19-08-2008 ]
Gest dobrej woli w konflikcie gruzińsko-rosyjskim. We wtorek w okolicy miasta Gori doszło do pierwszej wymiany jeńców wojennych między zwaśnionymi stronami. Gruzini przekazali 5 rosyjskich jeńców, Rosjanie - 15 gruzińskich.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 18-08-2008 ]
Jak podaje rosyjska armia, rozpoczęło się wycofywanie żołnierzy z Gruzji. Anatolij Nogowicyn, wiceszef rosyjskiego sztabu generalnego, na konferencji prasowej dodał, że zgodnie z porozumieniem rozejmowym, wynegocjowanym przez Francję, siły pokojowe wycofują się. Według niego, rosyjscy żołnierze w Gruzji zachowywali się „maksymalnie humanitarnie”.
czytaj więcej »
  
Jan Chlebny [ 18-08-2008 ]

Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu?

czytaj więcej »
  
[ 18-08-2008 ]
Przywódca Osetii Południowej Eduardo Kokoty wprowadził stan wyjątkowy na terenie całej zbuntowanej gruzińskiej prowincji. Wcześniej zdymisjonował on rząd, zarzucając premierowi złą organizację odbudowy prowincji po zniszczeniach wojennych.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl