Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / BOJĘ SIĘ               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 17-08-2008 ]
- Winę za ten konflikt ponosi Rosja, to ona jest agresorem – powiedział dla „Newsweeka” prezydent Lech Kaczyński. I dodał: - Dzisiejsze władze Rosji potrafią dywagować o agresywnych planach nawet państw jeszcze dużo mniejszych niż Gruzja.
czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 17-08-2008 ]

Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 17-08-2008 ]
Rzecznik rosyjskiego Resortu Obrony zaprzeczył wcześniejszym doniesieniom z teatru działań. Jeszcze w godzinach porannych, dowódca sił rosyjskich gen. Wiaczesław Borisow informował o pierwszych kolumnach wojska wychodzących z Cchinwali, stolicy Południowej Osetii.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 17-08-2008 ]
Rosyjski generał Wiaczesław Borisow zakomunikował wycofanie się wojsk Rosji z Gruzji. Jednak wcześniejsze doniesienia agencji Associated Press temu zaprzeczają.
czytaj więcej »
  Rosja podpisuje porozumienie
[ 16-08-2008 ]
Rzecznik Kremla poinformował dzisiaj o podpisaniu przez prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sześciopunktowego planu uregulowania konfliktu gruzińsko–południowoosetyjskiego.
czytaj więcej »
  
[ 16-08-2008 ]
Jak podaje gruziński portal internetowy civil.ge, wojska rosyjskie nadal pozostają w Gori i zajmują dalsze gruzińskie tereny.
czytaj więcej »
  Ambasador Rosji krytykuje polskie media
[ 16-08-2008 ]
Ambasador Rosji w Polsce Władimir Grinin wysłał do "Gazety Wyborczej" list, w którym skrytykował polskie media za sposób informowania o konflikcie na Kaukazie.
czytaj więcej »
  
Karol Schwann [ 15-08-2008 ]
Amerykańska sekretarz stanu przyleciała z planem pokojowym wynegocjowanym przez Nicolasa Sarkozy’ego.
czytaj więcej »
  Energetyczne przymierze
Andrzej Gwarda [ 15-08-2008 ]

Konflikt w Gruzji, oprócz kilku widocznych i istotnych kwestii, poruszył jedną, która do tej pory była celowo (bądź nie) pomijana. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie mogły do tej pory znaleźć przekonujących wobec siebie argumentów, do negocjacji dotyczących nakreślenia podstawowych założeń wspólnej polityki energetycznej. Impas w rozmowach spowodowany był diametralnie różnym podejściem obu stron do dialogu. Stanowczość i bezwzględność amerykańskiej realpolitik w tej materii pozostawiał wiele do życzenia wobec znacznie bardziej ugodowej strony europejskiej. Nawet, wydawać by się mogło, przekonywujący argument  coraz wyższych cen surowców energetycznych na świecie, nie jest w stanie przekonać i zintegrować Zachodu ku dalszym działaniom. Realizowanie swoich interesów oddzielnie nie będzie wpływało pozytywnie na sytuację, o czym dobitnie przekonujemy się już od interwencji USA w Iraku. Wtedy to chwilowa stabilizacji cen, w długofalowym rezultacie doprowadziła do rekordowych stawek.

czytaj więcej »
  
[ 15-08-2008 ]
Rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili poinformował o 130 rosyjskich wozach opancerzonych, które w czwartek opuściły miasto Zugdidi na zachodzie Gruzji i wjechały głębiej w terytorium gruzińskie.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl