Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Nowy Sojusz Energetyczno – Polityczny               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  Rosja wrogiem silna
Krzysztof Wasilewski [ 23-01-2009 ]

Państwa autorytarne potrzebują wroga. Wróg tłumaczy istnienie rozbudowanego aparatu bezpieczeństwa. Wróg sprawia, że lękliwe społeczeństwo daje się łatwo manipulować. Żaden kraj nie opanował tej strategii lepiej od Rosji.

czytaj więcej »
  
Agnieszka Cichocka [ 20-12-2008 ]
Ponad 17 miliardów dolarów pomocy od państwa dostanie amerykański przemysł motoryzacyjny. Warunkiem uzyskania pomocy jest głęboka restrukturyzacja przedsiębiorstw oraz ustępstwa ze strony związków zawodowych.
czytaj więcej »
  Kryzys w USA jeszcze potrwa
Karolina Czaja [ 16-10-2008 ]
Prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej nie wierzy w szybkie uzdrowienie amerykańskiej gospodarki.
czytaj więcej »
  
Piotr Czubowicz [ 16-09-2008 ]

Najpoważniejsza wojna dyplomatyczna ostatnich lat pomiędzy USA i Boliwią rozpoczęła się w środę 10.09.2008 r. w La Paz, kiedy to boliwijski prezydent Evo Morales odwołał ambasadora USA Philipa Goldberga za domniemaną konspirację i poparcie dla grup rebelianckich autonomistów ze wschodu kraju. „Amerykański ambasador dąży do rozpadu Boliwii” – uzasadniał swoją decyzję Morales.

czytaj więcej »
  
[ 12-09-2008 ]
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez dał 72 godziny na opuszczenie swego kraju ambasadorowi Stanów Zjednoczonych. Był to gest solidarności z Boliwią, której ambasadora Waszyngton uznał za persona non grata.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]

Parlament rosyjski poddał pod głosowanie ustawę o przyznaniu Osetii Południowej oraz Abchazji statusu niepodległych państw. Odpowiedź Zachodu, rozumianego jako grupa państw geopolitycznie konkurujących z Rosją o światowe wpływy, była w tym przypadku dość wyrazista: takie działanie stoi w sprzeczności z prawem międzynarodowym. Niektórzy komentatorzy konfliktu gruzińsko-rosyjskiego stwierdzili, że Rosja gra mocarstwom zachodnim na nosie. Słusznie, bo jak się okazuje, niewielką skuteczność miały groźby prezydenta Busha wykluczenia Rosji z państw G-8, stanowcza reakcja NATO, pielgrzymki polityków do Tblisi – za to jeszcze bardziej zaogniły stosunki na linii Zachód-Moskwa, zwiększyły skalę izolacji Rosji. I, co istotne, postawa Zachodu zachęciła władze Kremla do kolejnych, stanowczych działań.

czytaj więcej »
  
[ 23-08-2008 ]
Stanowisko Rosji pozostaje niezmienne. „Tarcza w Europie Wschodniej jest wymierzona w Rosję” – oświadczył ponownie prezydent Dmitrij Miedwiediew.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-08-2008 ]
W Kancelarii Premiera zostało podpisane polsko-amerykańskie porozumienie ws. rozlokowania na terytorium Polski antybalistycznych rakiet przechwytujących wchodzących w skład tzw. tarczy antyrakietowej. Długo negocjowaną umowę sygnowali sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Na uroczystości obecni byli również prezydent Lech Kaczyński i premier Donald Tusk.
czytaj więcej »
  
Jan Chlebny [ 18-08-2008 ]

Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu?

czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 17-08-2008 ]

Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl