Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Image Sarah Palin na wagę złota               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 21-03-2006 ]
Amerykańskie władzy nie uznały wyniku wyborów prezydenckich na Białorusi i ostrzegły tamtejsze władze przed stosowaniem przemocy wobec opozycji i demonstrantom w Mińsku. Amerykanie poparli również postulat przeprowadzenia ponownych wyborów.
czytaj więcej »
  Nagrody im. Ireny Sendlerowej
JB [ 21-03-2006 ]

W piątek odbędzie się uroczystość wręczenia nauczycielom z Polski i USA Nagrody “Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej, bohaterskiej działaczki podziemnej organizacji “Żegota”, która podczas II wojny światowej uratowała 2,5 tysiąca dzieci żydowskich.

czytaj więcej »
  
[ 21-03-2006 ]

Tysiące wieźniów przetrzymywanych w Iraku przez dowodzone przez Stany Zjednoczone Siły Międzynarodowe znajdują się w aresztach, gdzie odmawia się im podstawowych praw - donosi Amnesty International w swoim raporcie. Jednocześnie jest coraz więcej dowodów na istnienie tortur, jakim poddawani są ci, którzy zostali zatrzymani przez irackie siły bezpieczeństwa podporządkowane Siłom Wielonarodowym.

czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 04-03-2006 ]

„Rzeczpospolita” sugeruje, że liderzy PiS są znudzeni postawą LPR i Samoobrony. Zapowiadają, że złożą wniosek o samorozwiązanie Sejmu. PO uważa, że jest to kolejny blef.

czytaj więcej »
  Pentagon ujawni nazwiska przetrzymywanych w Guantanamo
[ 28-02-2006 ]
Sędzia sądu federalnego w Nowym Jorku Jed S. Rakoff nakazał Departamentowi Obrony ujawnienie pełnych zapisów przesłuchań więźniów przetrzymywanych w Guantanamo.
czytaj więcej »
  
AZ [ 28-02-2006 ]
We wrześniu tego roku minister obrony narodowej zobaczy w Stanach Zjednoczonych pierwsze samoloty F-16 pomalowane w polskie barwy. Jak pisze Gazeta Wyborcza, znajdą się one w Polsce dziewiątego listopada.
czytaj więcej »
  
JB [ 26-02-2006 ]
Liczebność amerykańskich żołnierzy stacjonujących na japońskiej wyspie Okinawa zmniejszy się w wkrótce z 25 do 14 tysięcy.
czytaj więcej »
  
[ 26-02-2006 ]

W ostatni piątek i sobotę opublikowaliśmy w e-Polityce.pl wstrząsający raport Anety Dąbrowskiej o sytuacji w Korei Północnej po 60 latach od powstania tego państwa. Autorka pisze m.in., że wyrok śmierci można tam otrzymać już za kradzież kilku jajek. Jednak także zdecydowanie wyżej rozwinięte i bardziej demokratyczne państwa wciąż zabijają swoich obywateli w majestacie prawa.

czytaj więcej »
  Tortury na Guantanamo
[ 23-02-2006 ]

Wedle doniesień więźniowie Guantanamo, którzy brali udział w strajku głodowym, zostali umieszczeni w izolatkach, przypięci do krzeseł ograniczających ruch, poddano ich przymusowemu karmieniu i pozbawiono przedmiotów takich jak  – koce i książki.

 

czytaj więcej »
  
[ 19-02-2006 ]

Już prawie dwa lata temu sekretarz obrony USA, Donald Rumsfeld, przyznał przed komisją parlamentarną, że opublikowane wówczas zdjęcia Irakijczyków poniżanych przez amerykańskich żołnierzy w więzieniu Abu Ghraib to tylko część istniejących materiałów na ten temat. Wypłynięcie na światło dzienne pozostałych było tylko kwestią czasu. I w końcu stało się. W ostatnią środę australijska telewizja SBS pokazała kolejną porcję wstrząsających zdjęć, a także fragmenty nagrań wideo. Po raz kolejny podniosły się pytania o sens i ostateczny bilans amerykańskiej interwencji w Iraku.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl