Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Image Sarah Palin na wagę złota               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  O Bliskim Wschodzie w Krakowie
Marta Siewierska [ 17-12-2004 ]

Przedstawiamy Państwu sprawozdanie z konferencji naukowej "Bliski Wschód w polityce zagranicznej Europy i Stanów Zjednoczonych Ameryki" zorganizowanej przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poza studentami z Krakowa, wzięli w niej także udział zaproszeni goście z ośrodków akademickich w Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. e-Polityka.pl objęła patronat medialny nad całym przedsięwzięciem.

czytaj więcej »
  Doktryna Busha
Agata Motyl [ 23-11-2004 ]

Polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych została diametralnie zmieniona po 11 września. Wtedy też narodziła się w miarę spójna grupa poglądów, które świat zwykł nazywać dzisiaj Doktryną Busha. Zwycięstwo nad Johnem Kerrym sprawiło, że będzie ona realizowana także przez najbliższą kadencję.

czytaj więcej »
  Raport wyborczy: USA 2004
[ 13-11-2004 ]

Wybory w USA była niewątpliwie jednym z najważniejszym politycznych i medialnych wydarzeń tego roku. W czasie trwającej ponad rok kampanii wciąż zadawaliśmy sobie pytanie: kto będzie mieszkał w Białym Domu przez kolejne cztery lata? Dziś wiemy już wszystko. Czas uporządkować naszą wiedzę. Zapraszamy do lektury kompleksowego opracowania wyników wyborów, uwzględniającego preferencje poszczególnych stanów i wiele ciekawych statystyk. Aby jednak nie opierać się na samych liczbach, przygotowaliśmy również autorski komentarz do tej kadencji, tej kampanii, tych wyborów i tego, co wciąż przed nami.

czytaj więcej »
  Walka na strony
[ 13-11-2004 ]

Ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych pokazały jak dużą rolę w bezlitosnej walce o głosy wyborców odgrywa Internet. I jest to lekcja dla polskich polityków powoli szykujących się do starcia o urząd, który wkrótce zwolni Aleksander Kwaśniewski. Szczególnie cenna zważywszy, że większość z nich wciąż ma nikłą świadomość znaczenia Internetu w dotarciu do potencjalnych wyborców.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 2/2004
[ 07-11-2004 ]

W tym tygodniu najwięcej pracy organom ONZ przysporzyły dwa kraje afrykańskie. W Sudanie zarówno rząd, jak i rebelianci, tracą kontrolę nad własnymi wojskami, co tylko pogłębia panujący tam chaos. Na Wybrzeżu Kości Słoniowej siły rządowe pogwałciły w czwartek obowiązujące od półtora roku zawieszenie broni, a następnie zaatakowały francuskie siły pokojowe. Sytuacja w tym kraju wygląda z dnia na dzień groźniej - coraz bardziej realne staje się wznowienie wojny domowej. Chyba że swoje zapowiedzi spełni Francja i siłą zaprowadzi tam na jakiś czas porządek.

czytaj więcej »
  Wyborcze igrzyska
[ 01-11-2004 ]

Już dzisiejszej nocy (czasu polskiego) odbędą się wywołujące w tym roku wielkie emocje, długo oczekiwane wybory Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Przebieg kampanii oraz deklaracje biorących w niej udział kandydatów: obecnej głowy państwa republikanina Georga Busha juniora oraz demokraty - senatora Johna Kerry'ego zapowiada, jak mogą potoczyć się dalsze losy świata w zależności od tego, kto przez najbliższe cztery lata będzie przywódcą globalnego hegemona. Warto więc przypatrzeć się dokładniej wyborczej batalii...

czytaj więcej »
  
[ 19-09-2004 ]

Każda konwencja wyborcza w USA to wielki spektakl, gdzie politycy stają się showmanami. Ale w tym roku konwencja republikańska w sposób szczególny przypominała teatr. Oto partia, której kandydat przez całą swoją kadencję prezentował zdecydowanie prawicowe przekonania, musiała zawalczyć o centrowych wyborców. Temu celowi podporządkowany był program imprezy i dobór mówców. Naród miał ostatecznie uwierzyć, że pomimo bardzo twardej czasem retoryki, republikanie to rozsądni i mądrzy ludzie. A przede wszystkim: prawdziwi patrioci.

czytaj więcej »
  George Bush a sprawa polska
Filip Chybalski [ 16-09-2004 ]

"Gazeta Wyborcza", w numerze piątkowym z dziesiątego września, opublikowała sondaż obrazujący poziom poparcia dla Georga Busha i Johna Kerry'ego w wybranych krajach świata. Badanie przeprowadzone przez University of Maryland i firmę Globescan oraz w naszym kraju przez CBOS przynosi ciekawe, z polskiej perspektywy, wyniki. W Polsce, jako w jednym z zaledwie czterech krajów, większą sympatie zdobył urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych. Wielu komentatorów pół żartobliwie stwierdziło, że należymy do obozu "Bushmenów". Skoro tak jest, rodzi się pytanie, z czego wynika fenomen popularności w Polsce, tak nielubianego na świecie, polityka. Odpowiedź, jak to zwykle bywa, jest złożona.

czytaj więcej »
  Ameryka w rozkroku
Wojciech Wowra [ 24-08-2004 ]

Nie ulega wątpliwości, że ostatnie kilka lat to okres znaczących przekształceń amerykańskiej polityki zagranicznej. Pojawiło się wiele nowych zagrożeń i wyzwań, zaś te, nad którymi pracowano od dawna, wciąż nie zostały usunięte. Istnieje kilka istotnych elementów, które doprowadziły do zmiany sposobu prowadzenia polityki zagranicznej przez Stany Zjednoczone po roku 2001.

czytaj więcej »
  
[ 12-08-2004 ]

 

„Wnioski komisji (ds. zamachów z 11 września) są przemyślane i wartościowe. Moja administracja podjęła już wiele działań zgodnych z zaleceniami komisji. Dziś realizujemy kolejne przedsięwzięcia.” 3 sierpnia b.r. tymi słowami prezydent USA, George W. Bush, usprawiedliwiał się przed Amerykanami z nowo podjętej decyzji o skierowaniu prośby do Kongresu w celu utworzenie stanowiska „krajowego dyrektora ds. wywiadu” (national intelligence director). Jego zadaniem będzie nadzorowanie i koordynowanie prac wszystkich agencji wywiadowczych z CIA włącznie.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl