Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Jeden z liderów Hamasu zginął w zamachu               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Misja pojednawcza Jimmy'ego Cartera
[ 22-04-2008 ]
Były prezydent USA Jimmy Carter spotkał się przed weekendem w Syrii z liderem Hamasu Chalidem Maszaalem. Powiedział, że uważana za terrorystyczną organizacja gotowa jest zaakceptować pokojowe sąsiedztwo Izraela.
czytaj więcej »
  
[ 03-03-2008 ]
Hamas ogłosił zwycięstwo nad Izraelem. Zrobił to po tym, jak wojsko izraelskie wycofało ze swoich pozycji w wewnętrznej części Strefy Gazy.
czytaj więcej »
  Strefa Gazy bez dostaw ropy
Magdalena Milej [ 17-06-2007 ]
Izraelskie radio wojskowe poinformowało, że Izrael zaprzestał dostarczania ropy do Strefy Gazy. Doszło do tego na skutek przejęcia kontroli w Gazie przez terrorystyczny Hamas.
czytaj więcej »
  Rozmowy W.Putina na Bl.Wschodzie
[ 14-02-2007 ]
Rosyjski prezydent wezwał Palestyńczyków do natychmiastowego uwolnienia izraelskiego żołnierza Gilada Szalita. 9 miesięcy temu Hamas uprowadził go do Strefy Gazy.
czytaj więcej »
  Zawieszenie broni
[ 30-01-2007 ]
Palestyńskie organizacje Hamas i Fatah zgodziły się na zawieszenie broni. Ugrupowania mają wycofać swoich bojowników z ulic miast oraz zlikwidować punkty kontrolne w Strefie Gazy.
czytaj więcej »
  
Marcin Wajda [ 17-07-2006 ]

I tak trudna sytuacja na Bliskim Wschodzie obecnie jeszcze bardziej się skomplikowała. Problemy z Iranem, Irakiem czy Autonomią Palestyńską powodują, że ten strategicznie ważny region jest przysłowiową beczką prochu. Porwanie izraelskiego żołnierza przez Palestyńczyków, a później dwóch następnych przez libański Hezbollah, okazało się iskrą zdolną pogrążyć w wojnie niemal cały Bliski Wschód. Premier Olmert, który nie przypomina stanowczego i zdecydowanego Ariela Szarona już teraz, w czasie, kiedy jego poprzednik zapadł w śpiączkę, a prezydenta Mosze Kacawa oskarżono o molestowanie seksualne, musiał podjąć decyzję, która w społeczeństwie męczonym nieustannymi konfliktami wydaje się być niezwykle trudna. Wysyłając wojska do Strefy Gazy, atakując Liban oraz grożąc Syrii i Iranowi, Olmert zdecydował się na rozwiązanie siłowe.

czytaj więcej »
  Izraelski szpieg
[ 08-01-2011 ]
W Arabii Saudyjskiej złapano sępa, który miał izraelski nadajnik GPS. "Izrael wykorzystuje sępa w celach szpiegowskich!" - tego typu hasła donosiły media. Wg naukowców, to nie działania szpiegowskie, ale badawcze, ponieważ dane uzyskane z takich nadajników pozwalają na poznanie zwyczajów ptaków.
czytaj więcej »
  Nowa strategia dla Bliskiego Wschodu
Arkadiusz Caryk [ 15-11-2010 ]
Trzy miesiące mają Izrael i Palestyna na ustalenie przebiegu przyszłych granic pomiędzy państwem żydowskim a palestyńskim. Zgodził się z tym w czasie wizyty w USA premier Benjamin Netanyahu.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 06-09-2010 ]
- Każdy atak na Iran doprowadzi do zniszczenia Izraela - twierdzi prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.
czytaj więcej »
  
[ 21-08-2010 ]
Amerykańska sekretarz stanu, Hillary Clinton zaproponowała wznowienie rozmów pokojowych pomiędzy dwoma zwaśnionymi krajami.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl