Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Rosja wrogiem silna               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 28-11-2004 ]

Symboliczna przysięga Wiktora Juszczenki składana przez prezydenta przed objęciem urzędu porwała do walki za demokracje wahających się i zaprowadziła pewną porcję zwątpienia na szczeblu władzy centralnej. Niepewnie poczuł się także obecny prezydent, gdy tłumy przyjęły taki gest ze strony Juszczenki z owacjami. Do tego stopnia, iż zgodził się na rozmowy z opozycją. Jak okazało się później była to forma gry na zwłokę, aby następnie zdyskwalifikować Juszczenki w oczach opinii międzynarodowej jako autora z góry zaplanowanego zamachu stanu.

czytaj więcej »
  
[ 21-11-2004 ]

„Myślę, że bardzo dobrze, że w Polsce te wybory cieszą się takim zainteresowaniem, bo Ukraina z wielu powodów jest naszym strategicznym partnerem. Dlatego bardzo cieszy mnie to, że tutaj jest tyle ludzi i że przywiązuje się do tego taką wagę.”

czytaj więcej »
  
Andrzej Zabielski [ 20-11-2004 ]

W piątek 19 listopada o godzinie 13,00 rozpoczęła się przed pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie zorganizowana przez Młode Centrum oraz polskich i ukraińskich studentów demonstracja, której uczestnicy przeszli następnie pod konsulat ukraiński, gdzie wręczyli konsulowi generalnemu petycję żądającą poszanowania uczciwości wyborów przez "ustępujące władze ukraińskie" Pan konsul podziękował i obiecał, że przekaże petycję wyżej. Pomachał nawet z okna, jednakże schował się szybko zapewne z powodu skandowania nazwiska Wiktora Juszczenki.

czytaj więcej »
  
Wojciech Wowra [ 18-11-2004 ]

Istnieje spór na temat tego, jakim krajem jest Rosja u progu XXI wieku. Państwo to bez wątpienia przeszło znaczące przemiany w przeciągu ostatnich piętnastu lat. Różnie interpretuje się kierunek tych przekształceń, zgodnie jednak wskazując na ich niepełny charakter. Wydaje się, że uzasadniona będzie teza, iż Moskwa wciąż jedną nogą tkwi w grobie komunizmu. Gdzie jednak postawi drugą nogę?

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 3/2004
[ 14-11-2004 ]

Ostatni tydzień upłynął w świecie ONZ przede wszystkim pod znakiem eskalacji konfliktu na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że Organizacja zadecydowała o ewakuacji części swojego personelu. Poruszenie wywołała także czwartkowa wiadomość o śmierci Jasera Arafata. Wszystkie organy ONZ demonstrowały swój smutek i żal.

czytaj więcej »
  Doktryna wojskowa Rosji
Janusz Dziugiewicz [ 07-11-2004 ]

W ciągu ostatnich 10 lat rosyjskie siły zbrojne doświadczyły głębokich przemian. Upadek Związku Radzieckiego był dla nich dotkliwym ciosem. Wojsko utraciło zarówno jednoznaczny wizerunek wroga, jak i świadomość źródeł zagrożenia i konfliktów. Zachwianiu uległ prestiż wojska w społeczeństwie, straciło ono również swój uprzywilejowany status. Wojskowi stanęli przed potrzebą wypracowania nowej doktryny wojskowej.

czytaj więcej »
  Wybory strategiczne - Rosja czy Bruksela
[ 03-11-2004 ]

W niedzielnych wyborach prezydenckich, które odbyły się na Ukrainie, wzięło udział rekordowo dużo obywateli tego kraju, bo aż 74,41%. Jest to najlepszy wynik zaangażowania wyborców w jakiekolwiek wybory, który odbyły się na Ukrainie. Przedwyborcze prognozy mówiły o 70 proc. uczestnictwie w wyborach. Tak liczny udział w wydarzeniu politycznym świadczy o skuteczności przemian, które zaszły na Ukrainie w ostatnich latach, sukcesywnie przekształcając mentalność socjalistyczną w społeczeństwo obywatelskie.

czytaj więcej »
  
Andrzej Zabielski [ 31-10-2004 ]

Nikt już chyba nie wątpi w to, że w niedzielę 31 października Ukraina stoi przed bardzo ważnym momentem w swojej najnowszej historii. W odbywających się wyborach prezydenckich Ukraińcy będą wybierać nie tylko nowego prezydenta-będą wybierać wizję państwa, za jaką się opowiadają-państwa demokratycznego dążącego do ściślejszych związków z zachodem, bądź państwa autorytarnego oddającego się coraz bardziej i niepotrzebnie w objęcia Rosji.

czytaj więcej »
  O wyborach na Ukrainie w Warszawie
[ 26-10-2004 ]

Największym paradoksem w naszym kraju jest to, że władza stała się bardziej radykalna niż opozycja. A przecież powinno być odwrotnie - przekonywał Aleksandr Chekmyshev, przewodniczący Ukraińskiego Komitetu „Równy Dostęp” podczas poniedziałkowego spotkania z polskimi dziennikarzami w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. „Równy Dostęp” jest jedną z wielu powstałych po 1989 roku pozarządowej organizacji zajmujących się monitoringiem mediów na Ukrainie.

czytaj więcej »
  
[ 22-09-2004 ]

W dniach 16-17 września br. w Krasiczynie koło Przemyśla odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce przestrzegania praw człowieka na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi. Organizatorami spotkania był Instytut Mosty na Wschód oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wśród zaproszonych uczestników byli przedstawicieli nauki, mediów i organizacji pozarządowych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Francji. Obecni byli także dyplomacji amerykańscy, ukraińscy i austriaccy. Konferencja przebiegała pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich RP prof. Andrzeja Zolla, który też aktywnie uczestniczył w debatach panelowych.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 99 100 101 102 103 104 105 106 107  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl