Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / USA zniosło część sankcji nałożonych na Kubę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
MA [ 20-06-2006 ]
Premier Japonii Junichiro Koizumi ogłosił we wtorek wycofanie japońskich sił lądowych z Iraku. Na terytorium irackim, w położonej na południu Samawie od 2004 roku stacjonuje około 550 japońskich żołnierzy.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2006 ]
Al Kaida chciała sprowokować konflikt zbrojny między Stanami Zjednoczonymi z jednej strony, a Iranem i irackimi szyitami z drugiej - wynika z dokumentu rozpowszechnionego w czwartek przez rząd iracki, który zapewnia, że znaleziono go w miejscu, gdzie zginął Abu Musab az Zarkawi.
czytaj więcej »
  
[ 14-06-2006 ]
Notowania prezydenta George'a Busha poszły wyraźnie w górę. Przyczyną wzrostu popularności amerykańskiego prezydenta są ostatnie sukcesy w Iraku.
czytaj więcej »
  Europejczycy
[ 14-06-2006 ]

„Istnieją tylko dwa kraje: Wschód i Zachód oraz dwa ludy: Wschodu i Zachodu” – słowa te, wypowiedziane przez Napoleona I, także dziś, blisko dwadzieścia lat od formalnego zakończenia „zimnej wojny”, tchną aktualnością. Kulturowa odmienność cywilizacji europejskiej na tle szeroko rozumianego Wschodu, do którego w ramach owego podziału zaliczyć należy zarówno jego część prawosławną, jak i orientalną, traktuje się dziś w kategoriach ogólnie przyjętych oczywistości. W ramach cywilizacji europejskiej czy szerzej – zachodniej wraz z kolonizacją Nowego Świata wykrystalizował się jednak brzemienny w skutki podział, konstytuujący się wprost proporcjonalnie do wzrostu potęgi niepodległych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i powolnej erozji systemu Świętego Przymierza na Starym Kontynencie.

czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 10-06-2006 ]
Oklahoma jako piąty stan w USA wprowadziła karę śmierci dla pedofilów, którzy po poprzednim skazaniu ponownie dopuścił się tego czynu wobec osoby nieletniej. Takie prawo obowiązuje już w stanach Floryda, Luizjana i Montana oraz w Karolinie Południowej.
czytaj więcej »
  
AZ [ 09-06-2006 ]
Amerykański Departament Stanu sprzeciwia się włączeniu Polski do ruchu bezwizowego. Zmiany umożliwiające to wstępnie przegłosował już Kongres.
czytaj więcej »
  
AZ [ 26-05-2006 ]
Amerykański senat uchwalił ustawę, która włącza do ruchu wizowego obywateli polskich na próbny okres dwóch lat.
czytaj więcej »
  Zniesienie wiz: MSZ czeka na potwierdzenie
[ 18-05-2006 ]
W nocy polskiego czasu, amerykańskki Senat przyjął poprawkę do reformy imigracyjnej o wprowadzeniu tymczasowym Polski na listę krajów objętych programem ruchu bezwizowego. Polskie MSZ czeka na oficjalne potwierdzenie tych informacji.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 18-05-2006 ]
Biały Dom rozważa obecnie całkowicie nowe podejście do spraw Korei Północnej - informuje w czwartkowym numerze "New York Times"
czytaj więcej »
  Polacy bez wiz do USA?
j. uchto [ 18-05-2006 ]
Jak podaje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” - Senat amerykański uchwalił w środę poprawkę do ustawy o reformie imigracyjnej, tymczasowo (na 2 lata) włączającą Polskę do programu bezwizowego ruchu turystycznego do USA.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl