Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / USA zniosło część sankcji nałożonych na Kubę               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 27-03-2006 ]

Tysiące lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych w Stanach Zjednoczonych pada ofiarą systemu napędzającego dyskryminację i ułatwiającego tortury, złe traktowanie i bezkarność, stwierdziła Amnesty International prezentując raport dotyczący nadużyć policji związanych z orientacją seksualną czy tożsamością płciową.

czytaj więcej »
  
Karolina Szuppe [ 26-03-2006 ]

Kluczem do zrozumienia historii Meksyku jest rewolucja, która swój początek bierze w roku 1910. Rewolucja, która „przeorała” strukturę społeczną wychodząc poza ramy zwykłego politycznego zrywu. Rewolucja, która swoimi skutkami sięga do czasów nam współczesnych. Co więc jest kluczem do zrozumienia stosunków amerykańsko-meksykańskich? Biorąc za ramy czasowe okres Porfiratu i rewolucji do 1920 roku można by zapytać - czy można mówić o regresie w owych relacjach? Czy wręcz przeciwnie – nastąpił progres, postęp, ogólna zmiana na lepsze? Można by jeszcze dodać pytanie pomocnicze, co rozumiemy pod pojęciem „stosunki amerykańsko - meksykańskie”?

czytaj więcej »
  
[ 25-03-2006 ]

Choć Stany Zjednoczone Ameryki są globalnym mocarstwem, mającym swoje interesy i mogącym interweniować w każdym miejscu świata, nie wszystkie jego obszary spotykają się z ich jednakowym zainteresowaniem. Oprócz rejonów żywotnych dla amerykańskich interesów, jak obfity w ropę Bliski Wschód, czy opleciona siecią gospodarczych powiązań Ameryka Łacińska, są też takie, w stosunku do których polityka zagraniczna USA nie jest tak widoczna ani spektakularna. Należy do nich Afryka, która, choć rozległa i bogata w surowce, nigdy nie stanowiła pierwszoplanowego pola zainteresowań USA.

czytaj więcej »
  
[ 21-03-2006 ]
Amerykańskie władzy nie uznały wyniku wyborów prezydenckich na Białorusi i ostrzegły tamtejsze władze przed stosowaniem przemocy wobec opozycji i demonstrantom w Mińsku. Amerykanie poparli również postulat przeprowadzenia ponownych wyborów.
czytaj więcej »
  Nagrody im. Ireny Sendlerowej
JB [ 21-03-2006 ]

W piątek odbędzie się uroczystość wręczenia nauczycielom z Polski i USA Nagrody “Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej, bohaterskiej działaczki podziemnej organizacji “Żegota”, która podczas II wojny światowej uratowała 2,5 tysiąca dzieci żydowskich.

czytaj więcej »
  
[ 21-03-2006 ]

Tysiące wieźniów przetrzymywanych w Iraku przez dowodzone przez Stany Zjednoczone Siły Międzynarodowe znajdują się w aresztach, gdzie odmawia się im podstawowych praw - donosi Amnesty International w swoim raporcie. Jednocześnie jest coraz więcej dowodów na istnienie tortur, jakim poddawani są ci, którzy zostali zatrzymani przez irackie siły bezpieczeństwa podporządkowane Siłom Wielonarodowym.

czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 04-03-2006 ]

„Rzeczpospolita” sugeruje, że liderzy PiS są znudzeni postawą LPR i Samoobrony. Zapowiadają, że złożą wniosek o samorozwiązanie Sejmu. PO uważa, że jest to kolejny blef.

czytaj więcej »
  Pentagon ujawni nazwiska przetrzymywanych w Guantanamo
[ 28-02-2006 ]
Sędzia sądu federalnego w Nowym Jorku Jed S. Rakoff nakazał Departamentowi Obrony ujawnienie pełnych zapisów przesłuchań więźniów przetrzymywanych w Guantanamo.
czytaj więcej »
  
AZ [ 28-02-2006 ]
We wrześniu tego roku minister obrony narodowej zobaczy w Stanach Zjednoczonych pierwsze samoloty F-16 pomalowane w polskie barwy. Jak pisze Gazeta Wyborcza, znajdą się one w Polsce dziewiątego listopada.
czytaj więcej »
  
JB [ 26-02-2006 ]
Liczebność amerykańskich żołnierzy stacjonujących na japońskiej wyspie Okinawa zmniejszy się w wkrótce z 25 do 14 tysięcy.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl