Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Szczyt w Pradze bez Łukaszenki?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 22-02-2010 ]
Szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys jest już w Warszawie. Powodem jej wizyty jest spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, które planowane jest na godz. 16.
czytaj więcej »
  
Marcin Kijak [ 21-02-2010 ]
Jutro na wniosek Polski szefowie dyplomacji państw UE będą dyskutować na temat sytuacji Polaków na Białorusi. Po ostatnich przypadkach dyskryminacji polskiej mniejszości zastanawiać się będą nad polityką wobec Mińska.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 20-02-2010 ]
Komitet Pomocy Polakom na Białorusi zostanie dzisiaj oficjalnie powołany w Senacie. Jego członkowie – senatorowie, posłowie, dziennikarze oraz działacze organizacji pozarządowych z Polski i przedstawiciele organizacji polonijnych z zagranicy – mają zamiar nie tylko duchowo wspierać prześladowanych ale również finansowo.
czytaj więcej »
  
[ 18-02-2010 ]
Białoruski sąd orzekł, że zajęty ostatnio przez milicję Dom Polski należy do Związku Polaków na Białorusi kierowanego przez uległego władzom Stanisława Siemaszkę, a nie Andżelikę Borys.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 17-02-2010 ]
Sejm potępia działania władz białoruskich wymierzone w przedstawicieli organizacji mniejszości polskiej oraz wzywa Białoruś do poszanowania praw człowieka i obywatela - to treść projektu uchwały uzgodnionym przez Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów.
czytaj więcej »
  
[ 16-02-2010 ]
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski chce uchwały w sprawie łamania praw Polaków na Białorusi. Do Sejmu została również zaproszona przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi, Andżelika Borys.
czytaj więcej »
  
[ 16-02-2010 ]
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem, że to ostatni moment, by białoruskie władze się opamiętały. Dodał, że Polska przygotowuje się do wprowadzenia negatywnego scenariusza wobec Białorusi.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 15-02-2010 ]
Pięć dni spędzą w areszcie Mieczysław Jaśkiewicz i Igor Bancer, czyli wiceprezes i rzecznik nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi - poinformował prezes rady Naczelnej ZPB Andrzej Poczobut. Taką karę wymierzył obu sąd w Grodnie. Polowanie na działaczy organizacji rozszerza swój zasięg. Milicjanci zatrzymali ich już 40, w tym szefową ZPB Andżelikę Borys. Zaplanowana na dziś rozprawa zajętego przez milicję Domu Polskiego w Iwieńcu została odroczona.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 13-02-2010 ]
W piątek z wizytą w Warszawie przebywał szef białoruskiej dyplomacji Siarhiej Martyna. Nie zgadza się on z opinią, iż Polacy na Białorusi są dyskryminowani. Jego zdaniem to dwa ugrupowania polski nie mogą dojść do porozumienia ze sobą. „Rząd Białorusi nie chce w to ingerować. Te dwie frakcje muszą dojść do porozumienia” – powiedział o Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Andżeliki Borys i drugim związku popieranym przez białoruskie władze.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2009 ]
Podczas rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych Polska odegrała rolę „potencjalnego agresora”.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl