Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Będzie nowa ordynacja wyborcza?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Potrzebni co najmniej dwaj kandydaci
Katarzyna Staudt [ 17-04-2010 ]
W ordynacji prezydenckiej istnieje zapis, który może przesunąć w czasie wybór nowego prezydenta.
czytaj więcej »
  
[ 04-03-2009 ]
Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział dziś, że ordynację dot. przeprowadzenia eurowyborów skieruje do Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie dodał, że wybory do PE zarządzi 9 marca.
czytaj więcej »
  
[ 03-11-2006 ]
Gdyby Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa o ordynacji samorządowej jest niezgodna z konstytucją wybory mogłyby odbyć się w ustalonym terminie- 12 listopada, ale według „starej” ordynacji- uważają strony występujące przed TK.
czytaj więcej »
  
A. Gawlik [ 01-11-2006 ]
W piątek Trybunał Konstytucyjny zajmie się zaskarżonymi przez opozycję przepisami nowelizacji samorządowej ordynacji wyborczej, dającymi możliwość grupowania list (tworzenia bloków) w wyborach samorządowych.
czytaj więcej »
  
[ 25-08-2006 ]
Sejm głosami koalicji uchwalił nowelizację ustawy o nowej ordynacji wyborczej ws. wyborów samorządowych. Posłowie opozycji [PO, SLD i PSL]  zbojkotowali głosowanie i wyszli z sali.
czytaj więcej »
  Kolejna afera billboardowa?
[ 01-08-2006 ]
Jak spekuluje "Życie Warszawy", mogło dojść do złamania ordynacji wyborczej, po tym jak w całej Polsce zawisły we wtorek plakaty promujące PiS. Niewykluczone jednak, że za kilka tygodni będzie trzeba je zdejmować.
czytaj więcej »
  LPR przeciwko mieszanej ordynacji wyborczej
[ 29-07-2006 ]
Roman Giertych, wicepremier, minister edukacji i przewodniczący LPR powiedział, że z punktu widzenia jego ugrupowania mieszana ordynacja wyborcza "nie wchodzi w grę". Za ordynacją mieszaną w wyborach parlamentarnych opowiada się PiS.
czytaj więcej »
  Walka o ordynacje
[ 22-07-2006 ]
W Sejmie trwa walka o ordynacje wyborczą samorządową pomiędzy projektami PiS i PO. Platforma, której wniosek zakładał wprowadzenie jednomandatowych okręgów, przegrała.
czytaj więcej »
  
[ 10-05-2006 ]

Zwrot na lewo można obserwować już na całym świecie. Na Węgrzech i we Włoszech o włos wybory parlamentarne wygrały lewicowe koalicje, zaś lewacki populista Ollanta Humala wygrał I turę głosowania na prezydenta Peru. Wiele kontrowersji wzbudziły wybory parlamentarne w Tajlandii, które – mimo że ostatecznie unieważnione przez Sąd Konstytucyjny – kosztowały stołek premiera Thaksina Shinawatrę. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Wysp: Świętego Tomasza i Książęcej, Salomona oraz Komorów.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: marzec 2006
[ 10-04-2006 ]

Oczy całej Europy były w kwietniu zwrócone w kierunku Mińska, w którym sfałszowane po raz kolejny wybory wygrał Alaksandr Łukašenka. Świat interesował się także głosowaniem na Ukrainie i w Izraelu. Ponadto do urn poszli obywatele Beninu, Kolumbii, Salwadoru i Samoa, zaś San Marino ma nowych kapitanów-regentów.

czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl