Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Kryzys gospodarczy: SLD vs. Kościół               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 24-06-2006 ]
W Warszawie rozpoczęła się Krajowa Konferencja Programowa SLD, która zaakceptuje Konstytucję Programową Sojuszu "Polska demokratyczna i socjalna".
czytaj więcej »
  
[ 24-06-2006 ]
W ostatnim czasie "Trybuna" zrealizowała posłom sprawdzian z historii Kościoła katolickiego. Wyniki prawicy są przerażające - ci, którzy na co dzień powołują się na Jana Pawła II, nie mają o jego pontyfikacie prawie żadnej wiedzy.
czytaj więcej »
  
[ 17-06-2006 ]
Na Olsztyńskiej konferencji, podczas której doszło do bójki z trójką młodych osób, Roman Giertych zapowiedział, że w porozumieniu z partiami koalicji, LPR wystąpi o delegalizację SLD do prokuratora generalnego.
czytaj więcej »
  A ja na to: „Dzwonili z kurii…”
[ 04-06-2006 ]

„Trzeba by się wszystkiego wyprzeć. Własną robotę własnymi potargać rękami.” „Prawda to prawda, on ma nasze listy. A tam są takie rzeczy…” Wielbiciele Trylogii zapewne rozpoznają słowa księcia Janusza Radziwiłła, miotającego się pomiędzy utrzymaniem kursu zapoczątkowanego zdradą i sojuszem z Karolem Gustawem, królem Szwecji, a przystąpieniem do konfederatów i podjęciem razem z nimi oporu przeciwko najeźdźcy. Ale wyjątkowo pasują one do wydarzenia, które ostatnio zbulwersowało i – bez cienia przesady można stwierdzić – zdruzgotało mnóstwo ludzi. Jak łatwo się w tej sytuacji domyślić, tytuł niniejszego tekstu nawiązuje nie tylko do fragmentu znanego skeczu Bohdana Smolenia o odbieraniu nagród Nobla, ale i zakazu, którym metropolita krakowski, arcybiskup Stanisław kardynał Dziwisz odciął księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego od jego działalności wokół lustracji w Kościele.

czytaj więcej »
  
AZ [ 30-05-2006 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej skieruje do Trybunału Konstytucyjnego zapisy ustawy budżetowej mówiące o finansowaniu przez państwo budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
czytaj więcej »
  Biskupi o Radiu Maryja
AZ [ 01-05-2006 ]
We wtorek w Częstochowie odbędzie się konferencja episkopatu Polski. Tematami obrad biskupów będzie sprawa radia Maryja oraz zagadnienie duszpasterstwa wśród emigracji.
czytaj więcej »
  Koniec ery Rydzyka?
AZ [ 27-04-2006 ]
Jak podaje Rzeczpospolita, ojciec Tadeusz Rydzyk niedługo może przestać pełnić funkcję dyrektora Radia Maryja. Jego przyszłość zależy od episkopatu Polski, który zbiera się 2 maja oraz od generała zakonu redemptorystów. Gazeta pisze, ze możliwe jest nawet wysłanie Rydzyka na misję katolicką do Afryki.
czytaj więcej »
  
[ 21-04-2006 ]

Polskie interesy w Unii Europejskiej są zagrożone - utrzymuje SLD. Zdaniem polityków Sojuszu po utworzeniu nowej koalicji Polska będzie jedynym z ważnych krajów Wspólnoty, który będzie miał eurosceptyczny lub wręcz antyeuropejski rząd.

czytaj więcej »
  
Marcin Jurzysta [ 14-04-2006 ]
Myślę, że ksiądz Rydzyk wyraża lęki  i nadzieje pewnych kategorii ludzi. Bo przecież istnieją wśród nas ludzie mający poczucie zagrożenia, zagrożenia wiary, jak i suwerenności narodowej, którzy kochają swoją Ojczyznę, kochają Kościół i chcą go bronić. A ich medialny przywódca podsyca w nich to poczucie niepewności  i zagrożenia, ponieważ im potrzebny jest przywódca twierdzy, której ciągle będą bronić i w tej roli ojciec Rydzyk doskonale się odnajduje - mówi w rozmowie z e-Polityką.pl ks. Adam Boniecki, redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" .
czytaj więcej »
  Rada dla Radia Maryja
AZ [ 13-04-2006 ]
Gazeta Wyborcza pisze o planach polskiego episkopatu wobec Radia Maryja. Biskupi będą chcieli podpisać z Zakonem Redemptorystów umowę dotyczącą rozgłośni oraz utworzyć Radę Programową, która miałaby zapewnić większy wpływ hierarchii na medium.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 35 36 37 38 39 40 41 42  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl