Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Artykuły / Zmiany w dostępie do akt sądowych w sprawach karnych               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
A.S. [ 30-04-2006 ]
Zobowiązanie podatkowe jest konkretyzacją obowiązku podatkowego ciążącego, w zależności od rodzaju podatku, na pewnej grupie osób. W momencie gdy ten obowiązek podatkowy zostanie zindywidualizowany, tzn. przypasowany do konkretnego podatnika np. właściciel psa ma obowiązek zapłacenia podatku od psów, mamy do czynienia z zobowiązaniem podatkowym tego właściciela psa.
czytaj więcej »
  
[ 28-04-2006 ]
Zwarte przez społeczność konwencje dotyczące ochrony mórz oparte są na pewnych podstawowych zasadach, których treścią jest niedopuszczenie do wyrządzenia szkół w środowisku morskim - bez względu na to, czy chodzi o morze otwarte (a więc nie podlegające jurysdykcji określonego państwa), czy obszar morski, na którym państwa posiadają niektóre prawa suwerenne, czy w końcu morze wchodzące w skład terytorium państwowego.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2006 ]
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aplikacji adwokackich rozważana jest zmiana konstytucji. Ziobro podkreślił, że wyrok Trybunału jest w jawnej sprzeczności z oczekiwaniami polskiego społeczeństwa.
czytaj więcej »
  Ulga podatkowa na korzystanie z sieci internetowych
[ 14-04-2006 ]
Maksymalną kwota jaką podatnik może odliczyć jest 760 złotych. Warto jednak wspomnieć, iż małżonkowie wspólnie korzystający z internetu mogą wspólni odliczyć nawet 1520 złotych (czyli po 760zł na osobę).
czytaj więcej »
  
[ 01-04-2006 ]

W  prawie karnym procesowym występuje zespół przepisów zapewniających należytą ochronę praworządności. Jedną z gwarancji jest instytucja wyłączenia sędziego. Stosuje się ją wówczas, gdy zachodzą różnego rodzaju przesłanki które mogłyby wskazywać na niebezpieczeństwo zagrożenia zasad sprawiedliwego procesu.

czytaj więcej »
  Gdzie jest kodeks pracy?
AZ [ 29-03-2006 ]
"Trybuna" pisze, że rząd pracuje nad nowelizacją kodeksu pracy. Pracami tymi zajmuje się komisja kodyfikacyjna pod kierownictwem ministra edukacji. Jak pisze gazeta, gabinet nie chce jednak ujawniać propozycji zmian, jakie ma zamiar wprowadzić.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 2 3 4 5 6 7   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl