Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Armenia i Turcja nawiązały stosunki dyplomatczne               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 16-04-2008 ]
Turcja wciąż nie ustępuje w walce z kurdyjskimi rebeliantami z PKK. Dziś przed południem tureckie lotnictwo ostrzelało grupę rebeliantów operującą w północnym Iraku.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 02-04-2008 ]
Turecka policja zatrzymała dziś 45 osób podejrzanych o związki z Al-Kaidą i planowanie zamachów. Jest to jedna z kolejnych dużych akcji wymierzonych w tureckie środowiska islamskich ekstremistów działające na terytorium Turcji.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: luty 2008
[ 10-03-2008 ]

W lutym oczy całego świata były zwrócone na Pakistan, w którym tuż przed wyborami przeprowadzono udany zamach na ikonę tamtejszej opozycji, Benazir Bhutto. Niepokoje, tym razem powyborcze, miały też miejsce w Armenii, choć obserwatorzy zagraniczni nie potwierdzają oskarżeń opozycji o fałszerstwa. Raúl Castro oficjalnie został przywódcą Kuby, zaś prezydenci Czech oraz Trynidadu i Tobago zapewnili sobie drugie kadencje. Ponadto do urn poszli mieszkańcy Belize, Cypru, Dżibuti, Monako, Serbii i Szwajcarii.

czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 08-03-2008 ]
Podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych Grecji i Turcji doszło do zbliżenia stanowisk w sprawie konfliktu między oboma państwami o Cypr. Grecki rząd poparł także Turcję w staraniach o wejście do Unii Europejskiej.
czytaj więcej »
  
[ 02-03-2008 ]
Po wczorajszych zamieszkach, do których doszło na ulicach w stolicy Armenii, prezydent tamtejszego kraju wprowadził stan wyjątkowy, który ma zostać utrzymany do 20 marca.
czytaj więcej »
  
Piotr Wieremiejczuk [ 02-03-2008 ]
Robert Koczarian, były premier, a obecnie ustępujący prezydent Republiki Armenii, zapowiedział, że nie wyklucza użycia wojska przeciwko niepokornym demonstrantom.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 23-02-2008 ]
Pod pretekstem ścigania kurdyjskich rebeliantów do północnego Iraku weszło blisko dziesięć tysięcy tureckich żołnierzy. Piechota jest wspierana samolotami i atakuje tereny zajmowane przez żołnierzy Partii Pracujących Kurdystanu. Przeciwko wkroczeniu ostro protestują władze Iraku i USA.
czytaj więcej »
  Turcja na terenie Iraku walczy z Kurdami
Ewelina Ziarnik [ 02-12-2007 ]
W piątek premier Recep Tayyip Erdogan zezwolił na akcję armii tureckiej na terenach granicznych z Irakiem. Celem była grupa kilkudziesięciu kurdyjskich separatystów.
czytaj więcej »
  
[ 20-11-2007 ]
W referendum przeprowadzonym w Turcji okazało się, że tylko 51 proc. jej mieszkańców chce członkostwa w Unii Europejskiej. Pozostali mówią, że to marzenie "ściętej głowy".
czytaj więcej »
  
[ 10-11-2007 ]

W październiku cała Polska żyła przedterminowymi wyborami do Sejmu i Senatu. Tym niemniej e-Polityka.pl przedstawia Państwu także rezultaty pozostałych elekcji. Zaczynamy od wrześniowych, zaległych wyników wyborów do ekwadorskiej konstytuanty, a następnie Etiopia, Kirgizja, Kiribati, Kostaryka, Oman, Pakistan, Słowenia, Szwajcaria, Togo i Turcja.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl