Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Armenia i Turcja nawiązały stosunki dyplomatczne               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 23-01-2007 ]
Polska jest za przyjęciem Turcji do Unii Europejskiej. Zapewnił o tym w Ankarze prezydent Lech Kaczyński, który przebywa w Turcji z oficjalną wizytą.
czytaj więcej »
  Armenia: Klimat autocenzury
Gegham Vardanian z Erewania [ 02-01-2007 ]

W armeńskiej telewizji panują obecnie nowe zasady dziennikarskie, znane wszystkim. Dziennikarze twierdzą, iż nie ma oficjalnego nadzoru, ale panuje swoisty klimat autocenzury.

czytaj więcej »
  Borrell: Turcja w Unii za 15-20 lat
j. uchto [ 10-11-2006 ]
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Josep Borrell wyraził w czwartek w Rzymie opinię, że Turcja zostanie przyjęta do Unii za 15-20 lat.
czytaj więcej »
  Bruksela : Komisja Europejska o Turcji
[ 08-11-2006 ]
Komisja Europejska opublikuje dziś raport, krytykujący słabe postępy Turcji w przygotowaniach do członkostwa w Unii. Dokument przygotowano rok po rozpoczęciu negocjacji Turcji ze Wspólnotą.
czytaj więcej »
  
[ 06-11-2006 ]
Budowa nowoczesnych zdolności militarnych i potencjału wojskowego europejskich sił zbrojnych, zacieśnianie współpracy z Rosją, przyjęcie Turcji do UE oraz zwiększenie miejsc dla stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - to główne punkty przemówienia przewodniczącego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, Kurta Becka.
czytaj więcej »
  Turcja na drodze do UE
[ 15-09-2006 ]
Jednym z najbardziej palących problemów, przed, jakimi stoi dzisiaj Unia Europejska w kontekście kolejnych rozszerzeń jest sprawa Turcji jako pełnoprawnego członka Wspólnot Europejskich. Od wielu już lat Turcy zgłaszają chęć członkostwa w europejskich strukturach, rzec by można, że w zasadzie od niemal samego początku ich istnienia (w 1963 roku podpisano stowarzyszenie). Ten położony raptem w 5% w Europie kraj, który odegrał w historii Starego Kontynentu istotną rolę odkąd tylko zgłosił chęć akcesji wzbudzał ogromne kontrowersje zarówno wśród europejskich polityków jak i społeczeństw.
czytaj więcej »
  
Institute for War and Peace Reporting [ 14-08-2006 ]

Ujawnienie faktów dotyczących najnowszej umowy pokojowej pozostawia skłócone strony w konflikcie. Każda ze stron konfliktu jest pesymistycznie nastawiona do kwestii procesu pokojowego w Górskim Karabachu pomimo wizyty nowo wybranego negocjatora amerykańskiego, która miała na celu odświeżenie negocjacji.

czytaj więcej »
  
j. uchto [ 13-06-2006 ]
Unia Europejska przezwyciężyła opory Cypru i wyraziła w poniedziałek zgodę na otwarcie pierwszego z 35 rozdziałów negocjacji członkowskich z Turcją - poinformowała w  Luksemburgu kolegów z pozostałych krajów unijnych szefowa austriackiej dyplomacji Ursula Plassnik.
czytaj więcej »
  
ed [ 25-04-2006 ]

Koło Naukowe Studentów Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Pomoc Kościołowi w Potrzebie i e-Polityka.pl zapraszają na prelekcje pt. "Społeczno-polityczna sytuacja chrześcijan w Turcji". Prelegentami będą ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz Ormian w Polsce, ks. dr. Waldemar Cisło z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Tomasz Korczyński z Instytutu Socjologii UKSW. Zapraszamy już jutro o 16:45 do Auli Jana Pawła II w Nowym Gmachu UKSW przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie.

czytaj więcej »
  
Piotr Trzaskowski [ 18-03-2006 ]

Jest taki region, który niewielu w Europie Zachodniej odróżnia od Rosji. Choć Kaukaz od zawsze leżał na linii ścierania się wpływów wielkich mocarstw, zdołał zachować zaskakującą mozaikę narodów i kultur. Przedstawiciele grup językowych perskiej, tureckiej, słowiańskiej, kaukaskich i innych wciąż zamieszkują razem w jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie regionów świata. Konferencja pod nazwą „How far is the Caucasus?” odbywająca się w na początku marca w dolnośląskiej Krzyżowej miała przybliżyć kwestie polityczne, problem przestrzegania praw człowieka oraz perspektywy współpracy z NATO i UE państw regionu.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl