Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Obama wzywa do rozmów pokojowych               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 21-01-2006 ]

Odchodzącego z życia publicznego premiera Izraela Ariela Szalona, trudno byłoby nazwać gołąbkiem pokoju. Raczej jastrzębiem z ostrymi szponami.

czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 20-01-2006 ]

Stan premiera Izraela, Ariela Szarona, nadal nie ulega poprawie. Wciąż przebywa on w stanie śpiączki farmakologicznej, pod czujnym okiem lekarzy ze szpitala w Jerozolimie, do którego trafił 4 stycznia br. w wyniku przejścia wylewu krwi do mózgu. I chociaż ciągle jeszcze formalnie jest premierem, nikt dziś chyba nie wątpi, że to już koniec jego politycznej kariery, nawet w przypadku gdy uda mu się powrócić do zdrowia. Obecnie jest więc chyba najlepszy moment na dokonanie rozrachunku jego sukcesów i niepowodzeń. 

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2004
[ 12-12-2004 ]

Ostatni piątek był Światowym Dniem Praw Człowieka, w którym wciąż niestety mówi się raczej o wyzwaniach i potrzebach, niż sukcesach i osiągnięciach. W pierwszej części tygodnia, grupa amerykańskich kongresmenów zażądała głowy Kofiego Annana w związku z rzekomymi nieprawidłościami w nieistniejącym już programie "Ropa za żywność". Jednak administracja prezydenta Busha szybko odcięła się od płynącej z Kapitolu krytyki Annana.

czytaj więcej »
  Na Bliskim Wschodzie bez zmian
[ 22-11-2004 ]

Wybory nowego przywódcy Autonomii Palestyńskiej, mającego zastąpić zmarłego Jasera Arafata mają się odbyć 9 stycznia 2005 roku. Nie wiadomo jaką metodą głosowania wybierze się nowego przywódcę, ani kto nim będzie. Wiadomo jedynie, że od wyniku tych wyborów zależy przyszłość procesu pokojowego.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 1/2004
[ 31-10-2004 ]

24 października minęło dokładnie 59 lat, odkąd weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych, co rozpoczęło działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziś ONZ wraz ze swoimi agendami i organizacjami wyspecjalizowanymi tworzy największy i mający najbardziej uniwersalny zasięg zespół instytucji międzynarodowych na świecie. Wiedzieć co dzieje się w ONZ, to wiedzieć o wszystkich ważnych problemach współczesnego świata. Dlatego e-Polityka.pl uruchamia nowy, cotygodniowy cykl: Kronikę ONZ.

czytaj więcej »
  
[ 28-03-2004 ]

W ubiegły czwartek Stany Zjednoczone zawetowały projekt rezolucji zgłoszonej przez państwa arabskie, potępiającej Izrael za zabicie duchowego przywódcy Hamasu szejka Ahmuda Jassina. Jak poinformowała PAP, za przyjęciem rezolucji głosowało 11 członków 15-mandatowej Rady Bezpieczeństwa: Chiny, Rosja, Francja, Angola, Chile, Hiszpania, Pakistan, Algieria, Benin, Brazylia oraz Filipiny. Wielka Brytania, Niemcy i Rumunia wstrzymały się od głosu po tym, jak Algieria, która w imieniu państw arabskich złożyła propozycję rezolucji, odmówiła wprowadzenia do niej sugerowanych poprawek. USA jako jedyne zagłosowały przeciw.

czytaj więcej »
  
Katarzyna Dobrowolska z Wenecji [ 18-03-2004 ]

Ubiegłego lata ksiądz Nandino Capovilla postanowił zamienić swą uroczą wenecką wysepkę Murano na Nablus: ubogie palestyńskie miasto od lat znajdujące się pod okupacją izraelską. Wraz z organizacją "Stowarzyszenie dla Pokoju", chce weryfikować, jaki wpływ na losy konfliktu wywrze ciągła obecność zagranicznych obserwatorów na terytoriach okupowanych. Przede wszystkim jednak chce spędzać wakacje właśnie wśród Palestyńczyków, żyjąc jak jeden z nich, dzieląc z nimi chleb, lęki i desperację. Dziś opowiada nam to wszystko, co zobaczył i usłyszał.

czytaj więcej »
  
[ 12-03-2004 ]

Konflikt izraelsko-palestyński to jeden z największych nierozwiązanych problemów współczesnego świata. Ostatnio, i tak trudną, sytuację zaogniło rozpoczęcie przez władze Izraela budowy muru, którego przebieg narusza w dodatku granice Autonomii Palestyńskiej. Władze Autonomii zaskarżyły tę decyzję do Międzynarodowego Trybunału sprawiedliwości w Hadze. Co dalej ? Nad tym właśnie dyskutowaliśmy podczas naszej redakcyjnej debaty.

czytaj więcej »
  Porozumienie ponad murem
Agnieszka Rosa [ 18-01-2004 ]

Kiedy na początku tego roku Ministerstwo Obrony Izraela ogłosiło, że spadła liczba palestyńskich zamachów na izraelskie cele w 2003 roku, niewielu chciało w to uwierzyć. Ubiegły rok nie był ani szczególnie spokojny, ani szczególnie pokojowy. Co jakiś czas wstrząsały nami wiadomości z różnych zakątków świata, w tym także z Bliskiego Wschodu. Ginęli niewinni ludzie. Fanatyczni zamachowcy- samobójcy wysadzali się w powietrze licząc, że poświęcając własne życie zniszczą znienawidzonego wroga. Takie są odczucia przeciętnego obserwatora

czytaj więcej »
  Porozumienie
Agnieszka Rosa [ 08-12-2003 ]

W Genewie, w poniedziałek 1 grudnia 2003 podpisano tzw. porozumienie genewskie, czyli plan pokojowych działań pokojowych Izrael- Palestyna. Już kilka razy mieliśmy wrażenie, że obydwa od lat walczące narody odnajdą wspólny język. Nigdy jednak nie udało się osiągnąć trwałego pokoju. Czy porozumienie genewskie ma szansę stać się przełomem? Nowym etapem?  Oficjalnie raczej nie. Nie posiada ono  żadnej mocy prawnej i nigdy nie wejdzie w  życie. Jest rodzajem deklaracji przedstawicieli obydwóch narodów, którzy chcą tym samym rozpocząć starania o pokój.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl