Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Pierwsze wybory               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Robert Skwarkko [ 22-02-2008 ]
Praktycznie KAŻDE państwo współczesne powstało z czegoś tam komuś wcześniej zabranego i później scalanego. Tu wyłącznie kwestia - jak dawno. Historia pokazuje nader często, że i tylko scalanego, bo o scaleniu definitywnym (w społeczeństwie) zwykle słów żal.
czytaj więcej »
  Wolne Kosowo i co dalej?
Kacper Szulecki [ 17-02-2008 ]
No i stało się, albańskie władze autonomicznego Kosowa poczuły się dość pewnie by wreszcie spełnić swoje marzenia o pełnej niepodległości. Obyśmy nie zapamiętali niedzieli 17. lutego 2008 jako preludium prawdziwych kłopotów. Kłopotów, które sprawi idea Wielkiej Albanii.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 20-11-2007 ]
Hashim Thaci, lider Demokratycznej Partii Kosowa (DPK), która wygrała sobotnie wybory w tej prowincji Serbii, chce niepodległości dla swojego państwa. Jednocześnie lider albańskiej ludności zamieszkującej Kosowo odrzuca wszelkie formy istnienia swego państwa w ramach Serbii.
czytaj więcej »
  
Andi Balla z Nowego Jorku [ 06-08-2007 ]
Z biurami na Brooklynie, Triangle General Contractors mogłaby być zwykłą, małą amerykańską firmą aspirującą do zdobycia rynków niszowych w Nowym Jorku – w jej przypadku – dachowego i konstrukcyjnego.
czytaj więcej »
  
MA [ 24-07-2006 ]
Pod auspicjami ONZ rozpoczynają się rozmowy o statusie Kosowa - jeśli odłączy się od Serbii, będzie argumentem w secesjonistycznych dążeniach innych terytoriów. 
czytaj więcej »
  
[ 19-03-2006 ]

Jeszcze 15 lat temu było tam tylko jedno państwo - Jugosławia. Dziś jest ich pięć, a w ciągu najbliższego roku ta liczba może powiększyć się do siedmiu. Do niepodległości szykują bowiem się Czarnogórcy i Kosowarzy. Jednak ktoś, kto pomyślałby, że kolejny podział rozwiąże odwieczne problemy Bałkanów, byłby w głębokim błędzie. Tradycyjnie najbardziej niestabilny region Europy pozostanie takim jeszcze długo.

czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 13-11-2008 ]
Prezydent Serbii Boris Tadic będąc jednym z gości zaproszonych na uroczystości z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oznajmił, że Serbia będzie dążyć do członkostwa w Unii Europejskiej, ale jako integralne terytorialnie państwo, a więc wraz z Kosowem.
czytaj więcej »
  
[ 08-07-2008 ]
Serbia ma nowy rząd. Na jego czele stanął Mirko Cvetković, którego priorytetami są: wstąpienie Serbii do Unii Europejskiej, wzmocnienie gospodarki oraz odzyskanie Kosowa.
czytaj więcej »
  
[ 13-05-2008 ]
Po niedzielnych wyborach w Serbii i chwilowej euforii związanej z wygraną proeuropejskiej koalicji prezydenta Borisa Tadicia pojawił się problem. Utworzenie nowego, sprawnie działającego rządu, może okazać się niemożliwe.
czytaj więcej »
  Serbia chce do Unii Europejskiej
[ 12-05-2008 ]
Koalicja "O europejską Serbię" zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Serbii. Grupa pod wodzą Partii Demokratycznej prezydenta Borisa Tadicia zdobyła 39 proc. głosów.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl