Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Meksyk przyjazny homoseksualistom               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Rok po wyborach prezydenckich w Meksyku - cz. 1
Katarzyna Baran z Meksyku [ 05-07-2007 ]
1 lipca 2007, Zócalo, centralny plac Miasta Meksyk, ponad 100 tysięcy osób zgromadzonych w pierwszą rocznicę wyborów prezydenckich… Zwolennicy Anderesa Manuela Lopeza Obradora przybyli z całego kraju aby wyrazić swoje poparcie dla “prawowitego prezydenta”. Meksykańska lewica i jej sympatycy przemaszerowali ulicami miasta aby wyrazić swój protest przeciwko manipulacji i sfałszowaniu wynków wyborów, które miały miejsce rok temu.
czytaj więcej »
  
[ 14-04-2007 ]
rzęsienie ziemi nawiedziło Meksyk w piątkowy wieczór. Na szczęście nikt nie zginął.
czytaj więcej »
  
[ 15-03-2007 ]
Nauczyciele, którzy będą promowali homoseksualizm, zostaną wyrzuceni z pracy. Poinformował o tym wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski. Resort pracuje nad odpowiednimi przepisami w tej sprawie.
czytaj więcej »
  
Dominika Sobiecka [ 03-03-2007 ]
Specjalnie dla „Gazety Wyborczej”, Pracownia Badań Społecznych przeprowadziła 2 marca wśród Polaków sondaż na temat poparcia poglądów Romana Giertycha.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Baran [ 30-11-2006 ]
Barykady na ulicach, wojsko, policja, tłumy protestujących, nieugięty gubernator… Takie obrazy docierają z meksykańskiego stanu Oaxaca. Jakie są przyczyny trwającej od kilku miesięcy napiętej sytuacji? Czy mamy do czynienia ze zwykłymi zamieszkami czy z ruchem, który podobnie jak powstanie zapatystów, przejdzie do historii? Jedno można powiedzieć na pewno, problem z Oaxaca jest bardzo złożony.
czytaj więcej »
  
[ 10-09-2006 ]

W sierpniu odbyły się głosowania jedynie w Gujanie i Tuvalu – jest to tradycyjnie już miesiąc ogórkowy dla ogólnoświatowej polityki. Ponadto fiaskiem zakończyła się próba wyboru szefa państwa w Estonii. e-Polityka.pl publikuje natomiast zaległe raporty wyborcze z lipcowych wyborów w Kongu-Kinszasa i Meksyku.

czytaj więcej »
  
MA [ 03-07-2006 ]
W wyborach prezydenckich w Meksyku dwa głowni kandydaci są według wstępnych wyników zbyt blisko siebie, by można było na razie mówić o zwycięstwie któregoś z nich - ogłosiła telewizja meksykańska i media internetowe na podstawie pierwszych powyborczych sondaży.
czytaj więcej »
  Meksyk: Wybory prezydenckie i parlamentarne
[ 02-07-2006 ]
W Meksyku odbywają się połączone wybory prezydenckie oraz parlamentarne.
czytaj więcej »
  
Karolina Szuppe [ 28-03-2006 ]

W ciągu kolejnych siedmiu lat uwidoczniły się wszystkie spięcia, nieporozumienia pomiędzy dwoma państwami. Błędy popełnione za czasów Porfiratu próbowano w szybkim tempie usunąć. Same stosunki nieformalne nie odgrywały już takiej roli w polityce Meksyku - poza tym, że wtedy właśnie wybuchły ze zdwojoną siłą - skupiono się raczej na tym jak pozbyć się tych powiązań. Nastąpił istotny wzrost znaczenia stosunków formalnych (politycznych), choć wtedy prezentowały one  postępujący regres w relacjach amerykańsko-meksykańskich. Wpływ na ten stan rzeczy miało przejęcie władzy przez konstytucjonalistów, którzy zapragnęli zrealizować ideały republiki maderowskiej oraz prezydentura Woodrowa Wilsona. Przywódca Stanów Zjednoczonych „nie miał żadnego doświadczenia w stosunkach międzynarodowych, kiedy został wybrany. Ale dostając jedyną w swoim rodzaju szansę, zapragnął ją wykorzystać do przeforsowania uniwersalnych standardów (dotyczących demokracji)”.

czytaj więcej »
  
Karolina Szuppe [ 26-03-2006 ]

Kluczem do zrozumienia historii Meksyku jest rewolucja, która swój początek bierze w roku 1910. Rewolucja, która „przeorała” strukturę społeczną wychodząc poza ramy zwykłego politycznego zrywu. Rewolucja, która swoimi skutkami sięga do czasów nam współczesnych. Co więc jest kluczem do zrozumienia stosunków amerykańsko-meksykańskich? Biorąc za ramy czasowe okres Porfiratu i rewolucji do 1920 roku można by zapytać - czy można mówić o regresie w owych relacjach? Czy wręcz przeciwnie – nastąpił progres, postęp, ogólna zmiana na lepsze? Można by jeszcze dodać pytanie pomocnicze, co rozumiemy pod pojęciem „stosunki amerykańsko - meksykańskie”?

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl