Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Steinbach jednak w radzie fundacji?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  "Potrzebny jest dialog"
Andrzej Rejnson [ 14-09-2006 ]

W chwili obecnej sytuacja jest trudna, ponieważ wiele informacji między Polską a Niemcami przepływa przez media. Za mało jest bezpośredniego kontaktu pomiędzy rządami Polski i Niemiec” – Wywiad z dyrektorem Fundacji Konrada Adenauera w Polsce Stephenem Raabe na temat stosunków polsko-niemieckich.

czytaj więcej »
  
[ 27-12-2011 ]
Niemieccy politolodzy oceniają bilans polskiej prezydencji jako pozytywny. Do najważniejszych osiągnięć zaliczają walkę o jedność Unii i niedopuszczenie do pogłębienia podziałów między eurolandem a resztą państw UE.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2009 ]
Dzisiaj niemiecki minister spraw zagranicznych i wicekanclerz Niemiec przyjeżdża do Warszawy.
czytaj więcej »
  Steinbach kontratakuje
Aleksandra Nowak [ 08-03-2009 ]
Erika Steinbach twierdzi, że może w każdej chwili znaleźć się w radzie fundacji budującej muzeum wypędzeń. Przekonuje też, że jej celem nie jest wojna z Polakami, ale jej pojednawcze gesty są u nas tylko krytykowane. "Niech Polacy zajmą się sobą" - ucina.
czytaj więcej »
  Bartoszewski krytykowany przez Bundestag
Kinga Marciniak [ 07-03-2009 ]
Przewodniczący Bundestagu oraz rzecznik niemieckiego rządu skrytykowali wypowiedzi prof. Bartoszewskiego na temat przewodniczącej Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach.
czytaj więcej »
  
[ 27-02-2009 ]
W Hamburgu trwa spotkanie kanclerz Angeli Merkel z premierem Donaldem Tuskiem.
czytaj więcej »
  
Aleksandra Nowak [ 07-09-2008 ]
W czasie święta niemieckich ziomkostw "Dnia Stron Ojczystych" Erika Steinbach oświadczyła, że Niemcy byli zmuszani do ciężkiej pracy dla Europy Środkowo - Wschodniej (w tym Polski), która po wojnie, jej zdaniem, była wielkim obozem pracy przymusowej. Podziękowała też rządowi Niemiec za umożliwienie powołania Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedzi jutro Gdańsk, aby pokazać światu, jak dobre są obecne stosunki polsko-niemieckie. Po mieście ma ją oprowadzić premier Donald Tusk.
czytaj więcej »
  
Anna Przybyll [ 19-03-2008 ]

Tasiemiec produkcji polsko-niemieckiej na temat wypędzonych znów nabiera tempa. 3 marca w Parlamencie Europejskim została otwarta wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Wygnańcy" poświęcona wysiedleniom ludności polskiej podczas II WŚ. Zdjęcia, grafiki oraz audiowizualne świadectwa  upamiętniły polskie wysiedlenia. Celem wystawy jest europeizacja tematu wypędzeń. Powinno to ucieszyć główna gwiazdę serialu, byłą skrzypaczkę Erikę Steinbach, która w sierpniu 2006 r. otworzyła w Berlinie wystawę pt.  "Wymuszone drogi. Ucieczka i wypędzenie w Europie XX wieku.". Reakcja Steinbach może być jednak odwrotna, bo nadanie temu problemowi  europejskiego wymiaru odbierze wyjątkowość wypędzeniom niemieckim.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 02-01-2008 ]
„Rok 2007 w stosunkach polsko-niemieckich nie należał do łatwych. Jednak nastroje były gorsze niż ich rzeczywisty stan” – ocenia w rozmowie z „Deutsche Welle”, Stephen Bastos ekspert ds. Polski Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl