Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Nagrody im. Sendlerowej wręczone               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Avitall Weill (UN Chronicle) [ 03-04-2007 ]
"Holokaust był niewyobrażalny; nie można go porównywać z niczym w dzisiejszych czasach. Są dzisiaj miejsca na świecie z taką ilością cierpienia, nienawiści i rozlewu krwi, np. w Afryce, Iraku i Iranie, gdzie istnieje możliwość rozegrania się kolejnego Holokaustu. Smutne jest to, iż po sześćdziesięciu latach nadal musimy się o to martwić, dlatego też działania ONZ w tym zakresie są bardzo ważne. " - wywiad z ocalałym z Holocaustu małżeństwem Jackiem i Iną Polak.
czytaj więcej »
  
Dominika Sobiecka [ 17-03-2007 ]
Israel Singer, stojący na czele delegacji żydowskiej Komisji Roszczeń Majątkowych, został wyrzucony ze Światowego Kongresu Żydów. Może to znacznie ułatwić polsko-żydowski dialog.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 27-01-2011 ]
Dziś odbędą się uroczystości związane z 66. rocznicą wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, jednego z największych miejsc męczeństwa i zagłady drugiej wojny światowej. Wezmą w nich udział m.in. prezydenci Polski i Niemiec.
czytaj więcej »
  
[ 02-09-2009 ]
Niemieccy Żydzi protestują przeciw porównywaniu zbrodni katyńskiej do Holokaustu, jakiego dokonał wczoraj w przemówieniu Lech Kaczyński. Tłumaczą, że mord tysięcy oficerów to nie unicestwienie całego narodu.
czytaj więcej »
  
Dorota Tarasiuk [ 31-07-2008 ]
Izba Reprezentantów Kongresu USA złożyła hołd odwadze Ireny Sendlerowej, która zmarła w tym roku mając 98 lat. Uchwalona rezolucja ma upamiętniać jej poświęcenie i bezinteresowność.
czytaj więcej »
  
[ 14-05-2008 ]
Dzisiaj rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Senatu, podczas którego politycy wysłuchają m.in. informacji Trybunału Konstytucyjnego o problemach wynikających z jego orzecznictwa w zeszłym roku.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 12-03-2008 ]
Wczoraj w Berlinie odbyła się uroczystość otwarcia stałego sekretariatu Holocaust Task Force –  międzynarodowej organizacji dbającej o pamięć o ofiarach holocaustu.
czytaj więcej »
  
[ 14-04-2007 ]
W dorocznym raporcie opublikowanym przez Centrum im. Szymona Wiesenthala na temat ścigania zbrodniarzy nazistowskich na świecie Polska została zakwalifikowana do grupy krajów, które najgorzej sobie z tym radzą – czytamy w „Rzeczpospolitej’.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2006 ]
Instytut Pamięci Narodowej chce zebrać informacje o skali nazistowskich represji wobec Polaków udzielających pomocy Żydom w czasie okupacji. Chodzi także o ustalenie ich nazwisk i biogramów.
czytaj więcej »
  
[ 15-07-2006 ]
Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki pojechał do Stanów Zjednoczonych, by opowiedzieć amerykańskim Żydom o obchodach 60 rocznicy likwidacji łódzkiego getta.
czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl