Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Sikorski: stop represji wobec Polaków na Białorusi               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 23-02-2006 ]

Pierwszy w Polsce przypadek ptasiej grypy odnotowano w Warszawie. Z dalekiej Moskwy przyleciały do kraju „podejrzane” osobniki, a dość nietypowe zachowanie odnotowano już u jednej kaczki.

czytaj więcej »
  
[ 13-08-2005 ]

Mogło się wydawać, że poprzez rozgrywki dyplomatyczne między Warszawą a Mińskiem uda się wpłynąć na białoruskie władze. Jak pokazuję rzeczywistość, niestety nie. Mało tego, obecnie już naprawdę Polacy są niechętnie widziani na Białorusi. O ile dotychczasowe działania Łukaszenki były skierowane przeciwko próbom demokratycznego funkcjonowania organizacji pozarządowej jako takiej, to teraz wrogiem numer jeden dla białoruskiej dyktatury są Polacy i Polska.

czytaj więcej »
  
[ 28-07-2005 ]

Białoruskie MSZ poinformowało o konieczności opuszczenia Białorusi przez Andrzeja Olborskiego, radcy polskiej ambasady. Według oficjalnego stanowiska Mińska, za taki stan rzeczy odpowiada strona polska Jak twierdzi szefowa służby prasowej białoruskiego resortu spraw zagranicznych Maria Wańszina wydalenie trzech polskich dyplomatów jest odpowiedzią na wydalenie białoruskich dyplomatów z Polski. Polska więc pierwsza rozpoczęła „wojnę dyplomatyczną”. Skoro tak, to odpowiedzią na wydalenie jest wydalenie, co jest zgodne z przyjętą praktyką międzynarodową.

czytaj więcej »
  
Maciej Tomaszewski [ 28-02-2005 ]

W kontekście ukraińskiej "Pomarańczowej Rewolucji" pojawiły się pytania, czy będzie ona miała wpływ na państwa ościenne, a konkretnie Rosję i Białoruś. Czy fala demokratyzacji i liberalizacji życia społeczno-politycznego  na obszarze WNP zapoczątkowana jeszcze w Gruzji rozleje się i spowoduje gruntowną przemianę myślenia i działania elit politycznych na obszarze postradzieckim?

czytaj więcej »
  
[ 25-11-2004 ]

Blisko trzy czwarte Białorusinów entuzjastycznie poparło prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Tak twierdzi Centralna Komisja Wyborcza. Reszta świata nie wierzy i domaga się od białoruskiego prezydenta poszanowania zasad demokracji. Postulat zapewne słuszny. Tylko adresat niestety nie ten.

czytaj więcej »
  
Agata Lis [ 24-10-2004 ]

Aleksander Łukaszenka będzie mógł kandydować po raz trzeci na prezydenta Białorusi. Naród udzielił mu na to zgody w niedzielę 17 października. Na tak głosowało w referendum ok. 80 %  wyborców. W zasadzie stało się to, czego wszyscy oczekiwali; Łukaszenka przeforsował swój pomysł  manipulując przy wynikach.  Rewolucji nie będzie.

czytaj więcej »
  
[ 22-09-2004 ]

W dniach 16-17 września br. w Krasiczynie koło Przemyśla odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce przestrzegania praw człowieka na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi. Organizatorami spotkania był Instytut Mosty na Wschód oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wśród zaproszonych uczestników byli przedstawicieli nauki, mediów i organizacji pozarządowych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Francji. Obecni byli także dyplomacji amerykańscy, ukraińscy i austriaccy. Konferencja przebiegała pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich RP prof. Andrzeja Zolla, który też aktywnie uczestniczył w debatach panelowych.

czytaj więcej »
  
Agata Lis [ 14-09-2004 ]

7 września 2004 obywatele Białorusi dowiedzieli się, że 17 października pójdą zagłosować w referendum. Będzie to trzecie referendum od uzyskania przez to państwo niepodległości i trzecie zainicjowane przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Białorusini decyzje dotyczące ważny spraw kraju podejmują w sposób demokratyczny. Mniejsza o to, że to decyzje ograniczające demokrację.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 58 59 60 61 62 63   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl