Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Fałszywy reportaż o inwazji Rosjan w gruzińskiej telewizji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Jakub Noch [ 06-08-2008 ]
Rosja może interweniować jeśli wybuchnie konflikt w Osetii Południowej – ostrzega Juri Popov, specjalny ambasador Rosji ds. Osetii Płd. Sytuacja w jednej ze zbuntowanych prowincji Gruzji uległą ponownemu zaostrzeniu w ostatnich tygodniach.
czytaj więcej »
  
[ 12-07-2008 ]
Gruzini uważają, że Rosja naruszyła ich przestrzeń powietrzną. Chodzi o wczorajszy przelot samolotów rosyjskich nad Południową Osetią. Żądają zwołania w tej sprawie Rady Bezpieczeństwa ONZ.
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 19-06-2008 ]
Gen. Aleksander Burutin, pierwszy zastępca szefa sztabu generalnego, ostrzegł dziś Gruzję, że jej podejrzliwość wobec żołnierzy rosyjskich sił pokojowych, stacjonujących w Abchazji, może zakończyć się rozlewem krwi.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 04-06-2008 ]
Sekretarz generalny NATO zażądał, aby Rosja wycofała oddziały wysłane w ubiegłym tygodniu do zbuntowanej gruzińskiej republiki - Abchazji. Jaap de Hoop Schaffer zarazem otwarcie oskarżył Rosję o naruszanie suwerenności Gruzji. W jego opinii, Moskwa „przyczynia się destabilizowania już i tak delikatnego obszaru”.
czytaj więcej »
  Prezydent krytykuje NATO
Aneta Michalska [ 15-05-2008 ]
- Nie może być tak, że Pakt Północnoatlantycki obiecuje w kwietniu komuś członkostwo, stwierdza, że będzie członkiem, nie mija więcej niż kilkanaście dni, a to państwo przeżywa bardzo poważne kłopoty związane ze znaczną częścią swojego terytorium – tłumaczył wzburzony prezydent Lech Kaczyński po spotkaniu z prezydentem Gruzji Michaiłem Saakaszwilim, w Jerozolimie.
czytaj więcej »
  
[ 05-05-2008 ]
Unia Europejska wezwała dziś Gruzję i Rosję do powściągliwości i odbudowy zaufania. Powodem tego jest wzrost napięć między tymi krajami wokół Abchazji. Media spekulują nawet, że w rejonie tym może wybuchnąć wojna.
czytaj więcej »
  Sytuacja w Gruzji
Mateusz Gadacz [ 02-05-2008 ]

Na Kaukazie znowu wrze. Tym razem punktami zapalnymi stały się zbuntowane republiki, stanowiące formalnie terytorium Gruzji, a mianowicie Abchazja i Południowa Osetia. Nieuznawane przez społeczność międzynarodową, od zawsze ciążyły one ku Rosji, powodując nieustanne napięcia na linii Tbilisi-Moskwa. Wydaje się, że w obecnej sytuacji wystarczy jedynie iskra, nieco mocniejsze słowo użyte przez któregoś polityka, by wywołać trudny do ugaszenia pożar.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 30-04-2008 ]
Zaostrza się spór miedzy Gruzją i Rosją. Moskwa ostrzegła we wtorek władze w Tbilisi przed podjęciem militarnych działań w zbuntowanych prowincjach - Abchazji i Osetii Płd, zapowiadając kontrreakcję militarną.
czytaj więcej »
  
[ 29-04-2008 ]
Gruzini blokują rozmowy w sprawie przystąpienia Rosji do Światowej Organizacji Handlu. Powodem jest współpraca Moskwy z dążącymi do separacji gruzińskimi regionami - Abchazją i Osetią Południową.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 26-04-2008 ]
Rosja zagroziła Gruzji, że jeśli to państwo swoimi działaniami wywoła konflikt z Abchazją i Południową Osetią, to Moskwa zdecyduje się używać wszelkich dostępnych metod, w tym militarnych. Groźba otwartego konfliktu między tymi dwoma państwami staje się coraz bardziej realna.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl