Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Fałszywy reportaż o inwazji Rosjan w gruzińskiej telewizji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 11-04-2008 ]

To był największy i z pewnością jeden z najbardziej trzymających w napięciu szczytów w prawie sześćdziesięcioletniej historii NATO. Debata nad przyszłością Sojuszu, powodzeniem misji w Afganistanie, rozszerzeniem o trzy kraje bałkańskie oraz nadaniem Planu Działań na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan) Ukrainie i Gruzji a także spotkanie z odchodzącym prezydentem Rosji Władymirem Putinem, czy sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-Moonem to tylko nieliczne punkty programu szczytu w Bukareszcie.

czytaj więcej »
  Reformatorski szczyt WNP w Duszanbe?
Jakub Noch [ 05-10-2007 ]
Dziś w Duszanbe rozpoczyna się szczyt WNP. Według założeń ma on służyć „przyspieszeniu procesów integracyjnych i nadaniu im nowej jakości” – poinformował sekretarz wykonawczy organizacji Władimir Ruszajło. Październikowy szczyt wydaje się być próba kolejnego ożywienia, zdającej się być martwą na arenie międzynarodowej organizacji. I choć ma on być manifestacją ścisłej wspólnoty i reform to nie pojawi się na nim wielu polityków z krajów WNP,  w tym przede wszystkim prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Tak wiec wydaje się, że WNP stała się kolejnym gasnącym „klubem prezydentów”.
czytaj więcej »
  
[ 09-08-2007 ]
Unia Europejska zaapelowała w środę do Gruzji i Rosji, by zachowały powściągliwość po incydencie z pociskiem w Gruzji.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 07-08-2007 ]

Gruzińskie władze oskarżają Rosję o atak bombowy na ich terytorium. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Gruzji informuje, że w nocy dwa rosyjskie samoloty zrzuciły 700 kilogramową bombę na wioskę oddalaną 65 km od Tibilisi. Rosjanie dementują tą informację.

czytaj więcej »
  
Giorgi Kupatadze z Tbilisi, Irina Kelekhsayeva z Cchinwali [ 16-06-2007 ]
Rebelianci odrzucają ostatnią ofertę Gruzji, uznając ją za próbę siania podziałów i szukania poparcia dla protbilisowskiej frakcji w regionie.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 10-11-2006 ]
Dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” pisze, że Gazprom już zapowiedział wstrzymanie dostaw gazu, jeśli Gruzja nie zgodzi się na drakońską podwyżkę cen. Teraz Moskwa chce wciągnąć Azerbejdżan do koalicji przeciw Tbilisi.
czytaj więcej »
  Gazprom Spraw Zagranicznych
[ 07-11-2006 ]

Za prezydentury Władimira Putina da się zauważyć wyraźny wzrost roli państwa w sektorze energetycznym. Wszyscy pamiętamy jak Kreml zniszczył największą rosyjską prywatną spółkę naftową Jukos, a jego właściciela wsadził do więzienia. Skupienie w państwowym ręku gazowych i naftowych monopoli ma jeden bardzo ważny cel – możliwość nacisku na państwa uzależnione od rosyjskich dostaw.

czytaj więcej »
  
Vahe Avanesian,Lala Nuri,Sopho Bukia [ 29-10-2006 ]
Gruzini w Rosji obawiają się o swoją przyszłość podczas gdy napięcie na linii Tibili – Moskwa rośnie.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 23-10-2006 ]
Unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner zaproponowała w poniedziałek w Moskwie pomoc Unii Europejskiej w budowie atmosfery zaufania między Rosją i Gruzją.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 16-10-2006 ]
Unia Europejska ma zaapelować do Rosji aby nie podejmowała działań przeciwko Gruzji Oświadczenie w tej sprawie przyjmą jutro ministrowie spraw zagranicznych Unii po dwudniowym spotkaniu w Luksemburgu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl