Najprawdopodobniej Ewa Kierzkowska – wicemarszałek Sejmu – będzie kandydatką PSL w wyborach prezydenckich. Z informacji „Rz” wynika, że Waldemar Pawlak nie wystartuje.
Kolejny sondaż przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej” pokazuje wzrost poparcia dla PO. Jeżeli wybory odbyłyby się w ubiegły weekend, Platforma zdobyłaby 256 mandatów. Wówczas, posiadając zdecydowaną większość parlamentarną, nie musiałaby szukać koalicjanta, żeby przeforsować proponowane projekty ustaw.
Zdecydowaną przewagą głosów, bo aż o 20 procent więcej niż jego kontrkandydat, uzyskał w II turze wyborów na prezydenta Olsztyna popierany przez PSL Piotr Grzymowicz.
Pierwsze miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego na liście PSL w Warszawie zajmie poseł Janusz Piechociński, a na Mazowszu wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski – potwierdził prezes partii Waldemar Pawlak.
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, Platforma Obywatelska osiągnęłaby rekordowy, bo aż 54-procentowy wynik poparcia. Na powyborczym zyskiwaniu elektoratu przez PO traci PiS i LiD.
Aż 50 procent Polaków ma zaufanie do prezesa PSL Waldemara Pawlaka - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego dla programu Telewizyjnej Jedynki - "Forum". Pawlak obdarzony został także najniższą nieufnością.
Wybory do Sejmu i Senatu odbyły się już po raz siódmy. Jak przebiegało głosowanie w poszczególnych okręgach wyborczych i powiatach? Jak głosowano w poszczególnych dzielnicach Warszawy, jak na statkach, a jak zagranicą? e-Polityka.pl jako jedyna publikuje naprawdę pełne wyniki wyborów parlamentarnych. Zapraszamy!