Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / PiS chce przekazania śledztwa               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 06-09-2010 ]
Jarosław Kaczyński wystosował list do członków Prawa i Sprawiedliwości. Można ów list uznać za odpowiedź  na niedawny krytyczny wpis na blogu Marka Migalskiego, bo między innymi wspomina w nim, że w partii koniecznie trzeba uporać się ze zjawiskiem nielojalności. Na samym początku prezes Kaczyński stwierdza, że listem tym postanawia wrócić do starej (stosowanej za czasów Porozumienia Centrum) praktyki pisania listów od prezesa do członków partii. Praktyka ta ma na celu, według Jarosława Kaczyńskiego jednoznaczność interpretacyjną, jak pisze prezes, pewnych informacji i zdarzeń, które do członków PiS – u albo nie dochodzą, albo dochodzą w formie zniekształconej.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 06-09-2010 ]
Rosjanie praktycznie zakończyli już analizę badania okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu i rozpoczęli pisanie końcowego raportu – poinformował Oleg Jermołow, wiceprzewodniczący Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).
czytaj więcej »
  
Izabella Antkiewicz [ 03-09-2010 ]
Marek Migalski, który został usunięty z delegacji PiS do Parlamentu Europejskiego uważa, że nie złamał żadnych zasad, a argumenty którymi kierują się władze partii są dla niego obraźliwe.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 30-08-2010 ]
Podatek od banków zamiast podwyżki stawki VAT z 22 na 23 proc. proponuje Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby pomysł wszedł w życie do kasy państwa mogłoby wpłynąć dodatkowe 2 miliardy złotych.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 21-08-2010 ]
Jak ujawnił „Dziennik Polski”, katolicki oddział IPN kończy śledztwo w sprawie "spisku komunistycznych służb specjalnych kierujących zamachem na Jana Pawła II w maju 1981 roku". Instytut zaplanował już wydanie publikacji z zeznaniami Alego Agcy.
czytaj więcej »
  
[ 20-08-2010 ]
Wbrew temu co mówią i piszą inni, prezes PiS Jarosław Kaczyński szybko pozbierał się po wyborczej porażce. Brak obecności w mediach Joanny Kluzik – Rostkowskiej i Pawła Poncyliusza odpowiedzialnych za kampanię prezydencką Kaczyńskiego nie jest przypadkiem. To Kaczyński za radą najbliższych współpracowników zepchnął na partyjny margines parę, która firmowała przemianę awanturnika w  dobrodusznego wujka. Powodem była wyborcza porażka zafundowana przez Polaków, którzy nie uwierzyli w nagłą metamorfozę prezesa. Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy, zginął obraz milczącego polityka pozdrawiającego na wiecach wyborczych gawiedź, przepadł na zawsze milczący polityk znany z przekazów po katastrofie smoleńskiej. Maska skrywająca twarz spadła ujawniając przy okazji nowe cechy i przywary.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 14-08-2010 ]
Jak podała „Gazeta Wyborcza”, łódzka prokuratura prowadzi śledztwo, mające wykazać, czy na miejscu śmierci Barbary Blidy doszło do procederu zacierania śladów. Pojawiły się wątpliwości co do śmierci posłanki.
czytaj więcej »
  Wraca stare
[ 30-07-2010 ]
Krótkotrwała przemiana, jaka nastąpiła w Jarosławie Kaczyński w trakcie wyborów prezydenckich i całej kampanii, już dawno się zakończyła. Wrócił dobrze znany, „stary” prezes Prawa i Sprawiedliwości. Wróciła dawna retoryka, dawne ataki i spojrzenie na pewne kwestie. Metamorfoza Kaczyńskiego była tylko i wyłącznie grą polityczną, która miała służyć zdobyciu głosów ludzi o bardziej centrowych poglądach. Skończyły się wybory, skończyła się podjęta przez lidera największej partii opozycyjnej gra.
czytaj więcej »
  
Andrzej Gwarda [ 26-07-2010 ]
Ostatnio dowiedziałem się, że politycy rzadko kiedy postępują nieracjonalnie, niepragmatycznie. Chłodne kalkulacje związane ze sztuką budowania elektoratu opartego na autorytecie, programie, skuteczności czy też zwykłym wizerunku stanowią nieodłączny element uprawiania współczesnej polityki. Śmierć ideologii. Tak można byłoby spuentować powyższe stwierdzenie. Nic bardziej mylnego… Nawiązując do artykułu pana Pawła Krysińskiego „Jarosław Kaczyński się obudził”, chciałbym wyrazić swoją opinię na temat powrotu ostatniego męża prawicy do starej i zużytej retoryki walki, budowania antagonizmów i kontrastów.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 26-07-2010 ]
Przynajmniej jedna z ofiar katastrofy Tu-154 mogła umrzeć nawet po 19 minutach od moment, gdy samolot roztrzaskał się o ziemię – pisze ”Nasz Dziennik”.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl