Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Premier Chin: trzeba uspokoić sytuację na półwyspie koreańskim               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Dysydent dostanie Nobla
Kinga Marciniak [ 10-10-2008 ]
„To brutalne mieszanie się w wewnętrzne sprawy Chin” - tak Pekin skomentował szanse chińskiego dysydenta Hu Jia na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla.
czytaj więcej »
  Nowy Sojusz Energetyczno – Polityczny
Andrzej Gwarda [ 30-09-2008 ]

Kryzys dewastujący gospodarkę USA, zdaje się nie mieć tak negatywnych skutków w przypadku innych ważnych graczy politycznych na świecie. Wręcz przeciwnie. Korzystając z zastoju amerykańskiej aktywności w sferze gospodarczej, Wenezuela rozpoczęła realizację intensywnego planu zacieśniania stosunków z Rosją i Chinami. Partnerstwo polegać ma głównie na pomocy w zakresie energetycznej oraz wojskowej.

czytaj więcej »
  
[ 28-09-2008 ]
Chiny kontynuują podbój kosmosu. Misja kosmiczna rakiety Shenzhou VII zakończyła się sukcesem - ogłosiły chińskie władze. Astronauci, biorący udział w misji, bezpiecznie powrócili na Ziemię.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 25-09-2008 ]
Po usunięciu specjalistów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej z Jongbion, Korea Północna zapowiedziała ponowne włączenie reaktora atomowego. Wraz ze złamaniem pieczęci, założonych przez kontrolerów, rozpoczęła przygotowania do wznowienia prac głównego kompleksu nuklearnego.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 17-08-2008 ]
„Mimo trwających w Pekinie igrzysk, chińskie władze represjonują i torturują Tybetańczyków” - powiedział Dalajlama XIV w wywiadzie dla francuskiej stacji telewizyjnej TF1.
czytaj więcej »
  
Alicja Rakowska [ 13-08-2008 ]
A przede wszystkim poruszymy władze Chińskiej Republiki Ludowej. Tak przynajmniej chyba myślą internauci. Sprawa uciśnienia Tybetu jest gorąca i coraz więcej ludzi chce się przyczynić do „pomocy” biednym uciśnionym Tybetańczykom. Trudno się dziwić, każdy lubi być pomocny i w sumie nie ma w tym nic złego. Pierwszy nonsens tej pomocy polega na tym, że prawa człowieka nie są łamane tylko w Tybecie. Dlaczego chcemy pomagać tylko Tybetańczykom, kiedy niemal na całym Dalekim Wschodzie są łamane prawa człowieka?
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
W Pekinie nie ustają próby wykorzystania igrzysk do przypomnienia o chińskiej okupacji Tybetu. W środę kolejnym obcokrajowcom udało się rozwiesić w pekińskim Parku Mniejszości Narodowych Chin transparent z napisem „Wolny Tybet”. To jedna z protybetańskich akcji przeprowadzonych najbliżej głównych obiektów olimpijskich.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 10-08-2008 ]
W autonomicznym regionie Sinkiangu, na północnym-zachodzie Chin, doszło do nocnych eksplozji. Chińskie władze podejrzewają, że to zamach zorganizowany przez terrorystów z Islamskiego Ruchu Wschodniego.
czytaj więcej »
  Prolog Igrzysk Olimpijskich w Pekinie
[ 08-08-2008 ]
Dziś otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Przed swoją wizytą w Chinach prezydent USA George W. Bush skrytykował władze tego kraju. Na inauguracji Igrzysk nie pojawią się przywódcy najważniejszych państw europejskich. 
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 07-08-2008 ]
Nepalskie władze podały, że około dwóch tysięcy tybetańskich uchodźców zorganizowało antychińską demonstrację. Na dzień przed otwarciem igrzysk w Pekinie protestujący wyszli na ulice Katmandu ubrani w  koszulki ze sloganami „Uwolnić Tybet”, „Zakończyć zabijanie Tybetańczyków”.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl