Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Nowy sondaż: Komorowski traci               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  A jednak rewolucja
[ 10-12-2006 ]

Prawo i Sprawiedliwość szło po wyborcze zwycięstwo ze sztandarami, na których wypisane było hasło rewolucji moralnej, jaka jest konieczna w naszym kraju, aby mógł on funkcjonować normalnie. Wielu powątpiewało w sens, celowość i przede wszystkim w realność dokonania owej rewolucji. Sceptycyzm był tym większy, iż miast spodziewanej koalicji powyborczej z Platformą Obywatelską, ostatecznie PiS weszło w układ rządzący z Samoobroną i LPR. A zatem z ugrupowaniami, które nie uchodziły za wzorce moralności. Jednakże premier-prezes, czyli Jarosław Kaczyński, uznał, że te właśnie partie gwarantują osiągnięcie sukcesu. Nie obeszło się oczywiście bez pewnych trudności (była mowa o ludziach wątpliwej reputacji, warchołach), ale te zostały przezwyciężone.

czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: listopad 2006
[ 10-12-2006 ]

Lewica wygrała wybory w Ekwadorze i Nikaragui, demokraci – w USA, kto wygrał w Holandii, jak na razie nie wie nikt. Poza tym dawno nie widziane poparcie dla przywódców w Osetii Południowej oraz elekcja królewska w Malezji – działo się w listopadzie wiele pasjonujących rzeczy. Poza wymienionymi, Gibraltar przyjął nową konstytucję, Szwajcarzy głosowali w kolejnym referendum, zaś swoje władze wybierali Kongijczycy, Tadżycy oraz mieszkańcy Guamu, Man i Amerykańskich Wysp Dziewiczych.

czytaj więcej »
  
[ 16-11-2006 ]
Przewodniczący SLD przyznał, że po wyborach samorządowych czuje niedosyt. Wojciech Olejniczak powiedział, że wynik mógł być lepszy, choć zaznaczył, że lewicowi politycy zdobyli wiele głosów, także w dużych miastach.
czytaj więcej »
  
aln [ 15-11-2006 ]

Według sondażu CBOS - w listopadzie rząd popiera 27 procent Polaków, o dwa punkty procentowe więcej niż w październiku.  Zmniejszył sie też jednocześnie procent osób negatywnie nastawionych do obecnego rządu.

czytaj więcej »
  
aln [ 15-11-2006 ]

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił dziś wyrok sądu okręgowego w sprawie spotu reklamowego Platformy Obywatelskiej " Lodówka - oszukali " - poinformował Donald Tusk.

czytaj więcej »
  Kononowicz na prezydenta?
Jakub Kufel [ 15-11-2006 ]
Joanna Senyszyn, posłanka SLD, pisze na swoim blogu - "Trzeba zaproponować Kononowiczowi kandydowanie na prezydenta RP z list LPR".
czytaj więcej »
  POPiS w Warszawie ?
Jakub Kufel [ 15-11-2006 ]
Państwowa Komisja Wyborcza ma dziś ogłosić oficjalne wyniki niedzielnych wyborów do rad gmin, rad powiatów oraz do sejmików województw. Według nieoficjalnych wyników w wyborach do sejmików wojewódzkich PO zdobyło (27,18 proc.), PiS (25,08 proc.), koalicja Lewicy i Demokratów (14,25 proc.).
czytaj więcej »
  Licytacja poparcia Borowskiego
Anna Dziedzic [ 14-11-2006 ]
Były premier Kazimierz Marcinkiewicz już ogłosił, że zjednoczona lewica zagłosuje na niego, a Hanna Gronkiewicz-Waltz wspomina, że rodziny jej i Borowskiego chodziły do tej samej szkoły.
czytaj więcej »
  
Anna Dziedzic [ 14-11-2006 ]
Wojciech Wierzejski komentuje słaby wynik wyborczy Ligii na swoim blogu. Według niego zbyt pochopnie przeciwnicy skazują jego ugrupowanie na niebyt polityczny.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 13-11-2006 ]
Według prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wybory samorządowe w tej chwili można uznać za nierozegrane. Jednocześnie prezydent podkreślił na konferencji prasowej, że nie są to jeszcze pełne wyniki.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl