Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Pożegnano polskiego żołnierza w Afganistanie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Katarzyna Staudt [ 07-08-2010 ]
W wyniku wybuchu przydrożnego ładunku w prowincji Ghazni zginął 31-letni polski żołnierz starszy szeregowy Dariusz Tylenda. Pięciu innych żołnierzy jest rannych, a stan jednego z nich jest bardzo ciężki.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 26-06-2010 ]
Sojuszników z NATO zaniepokoiła zapowiedź wycofania polskich wojsk z Afganistanu Obawiają się efektu domina - napisała "Rzeczpospolita". W ślady Polski mogą pójść inne kraje.
czytaj więcej »
  W styczniu decyzja ws. polskiego kontyngentu w Afganistanie
[ 22-12-2008 ]
Jak zapowiedział Bogdan Klich, Ministerstwo Obrony Narodowej na początku przyszłego roku zdecyduje, czy powiększyć polski kontyngent wojskowy w Afganistanie. USA zapowiedziało wysłanie do walki dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy. Jest rzeczą prawdopodobną, iż będzie też większa presja na inne kraje NATO, by zachowały się podobnie.
czytaj więcej »
  
Agnieszka Obrycka [ 30-10-2008 ]
Polskie wojska przejęły pełną odpowiedzialność za jedną z najbardziej niebezpiecznych prowincji w Afganistanie – Ghazni. Głównym zadaniem naszych żołnierzy będzie ochrona strategicznej drogi z Kabulu do Kandaharu (około 250 – 300 km). Oprócz zapewnienia ochrony w prowincji, polscy żołnierze mają szkolić personel afgańskich sił bezpieczeństwa, a także dbać o transport powietrzny personelu i przerzucanie sił szybkiego reagowania.
czytaj więcej »
  
[ 11-04-2008 ]

To był największy i z pewnością jeden z najbardziej trzymających w napięciu szczytów w prawie sześćdziesięcioletniej historii NATO. Debata nad przyszłością Sojuszu, powodzeniem misji w Afganistanie, rozszerzeniem o trzy kraje bałkańskie oraz nadaniem Planu Działań na Rzecz Członkostwa (Membership Action Plan) Ukrainie i Gruzji a także spotkanie z odchodzącym prezydentem Rosji Władymirem Putinem, czy sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki-Moonem to tylko nieliczne punkty programu szczytu w Bukareszcie.

czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 11-11-2007 ]
„Powinna być podjęta przez rząd decyzja o tym, żeby nasz kontyngent wojskowy, wojsk operacyjnych w Iraku został wycofany w 2008 r. Jest to zobowiązanie polityczne ze strony Platformy Obywatelskiej i to tak znaczące, że z tego zobowiązania należy się pilnie wywiązać” – oznajmił przyszły szef  MON, Bogdan Klich.
czytaj więcej »
  Polska improwizacja w Afganistanie
Jakub Kufel [ 15-11-2006 ]
Przygotowaniom do operacji w Afganistanie towarzyszy naszej armii wielkie zamieszanie - donosi Życie Warszawy. Wśród problemów, z jakimi zmagają się nasi żołnierze, najistotniejszymi jest brak lokalizacji bazy polskich wojsk oraz kiepsko opancerzone transportery, które chcemy zabrać na wojnę.
czytaj więcej »
  Afganistan: Polacy w Bagram
[ 26-09-2006 ]
Setka polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie szykuje się do powrotu do kraju. Za kilkanaście dni przyjadą tam ich zmiennicy.
czytaj więcej »
  
[ 25-09-2006 ]
NATO czeka na polskich żołnierzy w Afganistanie. Dowództwo misji w tym kraju chwali nasze wojsko i podkreśla, że Polacy będą bardzo istotną częścią koalicji walczącej z talibami. Teraz w Afganistanie stacjonuje setka polskich żołnierzy, ale od lutego ma ich być tysiąc.
czytaj więcej »
  
[ 27-12-2011 ]
Niemieccy politolodzy oceniają bilans polskiej prezydencji jako pozytywny. Do najważniejszych osiągnięć zaliczają walkę o jedność Unii i niedopuszczenie do pogłębienia podziałów między eurolandem a resztą państw UE.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl