Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Kaczyński wspiera Owsiaka               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 11-08-2006 ]
Gość porannych "Sygnałów Dnia", Adam Bielan zapowiedział, że twarzą kampanii wyborów samorządowych, będzie Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że jego ugrupowanie nie zamierza prowadzić negatywnej kampanii podczas wyborów samorządowych ani wykorzystywać w niej spraw obyczajowych. Rzecznik PiS przewiduje, że PiS rozpocznie swoją kampanię w drugiej połowie września.
czytaj więcej »
  MSWiA uspokaja
Andrzej Rejnson [ 10-08-2006 ]
Zdaniem wiceszefa MSWiA Władysława Stasiaka Polsce nie grożą ataki terrorystyczne.
czytaj więcej »
  
[ 06-08-2006 ]

Tradycyjnie już w naszym kraju przed wyborami (czy to parlamentarnymi, czy samorządowymi) zaczyna się majstrowanie przy ordynacji wyborczej. Normalne staje się już to, że wszyscy są przeciwni takim praktykom – postawa zupełnie słuszna – ale na postulatach się kończy bowiem rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Do tej pory najczęściej zmieniano sposoby przeliczania głosów na mandaty. Że takie postępowanie nie zawsze popłaca, najlepiej pokazał przykład AWS i UW z 2001 roku, kiedy pod swoim kątem zmieniono metodę przeliczania głosów. Wyborcy jednak wystawili srogi rachunek tym partiom za całokształt i obie nie weszły do parlamentu, mimo przychylnej ordynacji.

czytaj więcej »
  O metodzie politycznej PiS
Wojciech Kusy [ 04-08-2006 ]

Dziewięć miesięcy po wyborach, po przejściach rządu mniejszościowego, paktu stabilizacyjnego, próbach rozbijania partii politycznych od PSL, przez Platformę aż po LPR, Jarosław Kaczyński dotarł do kolejnego „otwarcia”. Prezes PiS stanął wreszcie na czele rządu a jego partia znów jest w uderzeniu. Stracona posada prezydenta Warszawy weszła w bezpośredni zasięg popularnego Kazimierza Marcinkiewicza, chętni do pracy w CBA walą drzwiami i oknami, WSI kończą żywot, nowa ordynacja uchwalona, a wskaźniki gospodarki są bardzo obiecujące. Prawo i Sprawiedliwość jawi się dziś niewątpliwie jako partia sukcesu. Zgrzyta jedynie na myśl o metodach, w których PiS nie przebiera, żeby osiągnąć swoje cele. Metodach, jak dla partii odwołującej się do wartości chrześcijańskich, chyba za często stosowanych.

czytaj więcej »
  Dziwnie aktywna prezydentura
[ 03-08-2006 ]

W czasie ostatniej kampanii wyborczej niemal wszyscy kandydaci ubiegający się o stanowisko Prezydenta RP jako jeden z najważniejszych (a wręcz zasadniczych) aspektów swojej przyszłej prezydentury przedstawiali konieczność większej aktywności na arenie krajowej jak i w międzynarodowych kontaktach. Szczególnie brylował w tym Lech Kaczyński, który okazał się jak wiadomo późniejszym zwycięzcą tej batalii. Zapewniał on o niezwykle żywej formie sprawowania przez siebie urzędu Prezydenta RP, a jako opozycję takiego działania przedstawiał sposób sprawowania władzy przez swojego poprzednika Aleksandra Kwaśniewskiego, którego pokazywał jako mało aktywnego na scenie krajowej, zaś w stosunkach międzynarodowych może i był on bardziej widoczny, ale zdecydowanie za bardzo uległy zwłaszcza w zasadniczych sprawach dla Polski (wyjątek stanowić może tutaj, tylko sprawa pomarańczowej rewolucji na Ukrainie). Nowy gospodarz na Krakowskim Przedmieściu miał oznaczać nowe rozdanie, zupełnie odmienne od poprzedniego. Miało to być swoiste przełamanie, nowa, lepsza jakość.

czytaj więcej »
  Nowy dostawca gazu do Polski?
Andrzej Rejnson [ 31-07-2006 ]
Rządy Norwegii i Polski zapowiedziały chęć współpracy w sprawie dostawy gazu.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 31-07-2006 ]
Lech Kaczyński zadeklarował, podczas spotkania z liderami NSZZ „Solidarność”, patronat nad negocjacjami w sprawie powstania paktu społecznego.
czytaj więcej »
  
[ 29-07-2006 ]
W dzisiejszym wydaniu "Dziennika" opublikowano wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim. „Chciałbym zostawić po sobie dobrą pamięć jak o kimś, kto przyczynił się do wielkich przemian w Polsce. Samoobrona i LPR mogą kiedyś stworzyć jedną partię z PiS” – wyjawił premier.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 27-07-2006 ]
Według Jarosława Kaczyńskie nie powinno być problemów z podziałem unijnych dopłat dla rolników.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 27-07-2006 ]
Premier Litwy Gediminasa Kirkilasa wybrał się na swoją pierwsze podróż zagraniczną do Polski.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl