Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Ahmadineżad zarzuca Miedwiediewowi kłamstwo               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Tokio: Korea o sankcjach ONZ
[ 17-10-2006 ]
Korea Północna uznała wprowadzenie przez ONZ sankcji wobec niej za równoznaczne z wypowiedzeniem wojny. W sobotę Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję, nakładającą sankcje finansowe i militarne na ten kraj za przeprowadzoną próbę jądrową.
czytaj więcej »
  
Marcin Wajda [ 11-09-2006 ]
Kryzys irański to obecnie jeden z najważniejszych problemów do rozwiązania na świecie. Państwa zachodnie, a w szczególności Stany Zjednoczone jasno określiły, że nie dopuszczą do tego, by kraj izolowany na arenie międzynarodowej, nawołujący do zniszczenia Izraela i wspierający terrorystów, stał się mocarstwem jądrowym. Również Moskwa oficjalnie podziela to stanowisko, jednakże z powodu łączących ją interesów, w przeciwieństwie do swoich zachodnich partnerów inaczej ocenia zagrożenie płynące z Teheranu.
czytaj więcej »
  
[ 27-08-2006 ]
Iran pragnie wznowić negocjacje w sprawie swojego programu nuklearnego. Jednocześnie prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zapowiedział, że jego kraj nie zrezygnuje z rozwijania technologii nuklearnej. Przyznał natomiast, że Iran nie zamierza budować broni nuklearnej.
czytaj więcej »
  Konfliktowy Iran
Andrzej Pilarczyk [ 04-05-2006 ]

W ciągu ostatnich kilku miesięcy jesteśmy świadkami zaostrzającego się konfliktu politycznego dotyczącego irańskiego programu wzbogacania uranu. W przyjętej 29 marca rezolucji Rada Bezpieczeństwa ONZ zobowiązała władze irańskie do zaprzestania procesu wzbogacania uranu. Terminem granicznym zobowiązującym Teheran do wstrzymania tego procesu był 28 kwietnia, jednakże władze, z prezydentem Mahmudem Ahmadineżadem na czele, nie podjęły żadnych kroków w celu zaprzestania działalności tych instalacji, wręcz szykują się do otworzenia kolejnych.

czytaj więcej »
  
AZ [ 28-04-2006 ]
Przedstawiciel Iranu przy ONZ Dżawad Zarid powiedział, że jego kraj nie podporządkuje się żadnej rezolucji Narodów Zjednoczonych nakazującej przerwanie Teheranowi programu jądrowego, ponieważ ten ma charakter pokojowy.
czytaj więcej »
  
[ 21-04-2006 ]
Rosja wezwała Iran, by przywrócił zaufanie społeczności międzynarodowej do swojego programu nuklearnego.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 19-04-2006 ]
Spotkanie przedstawicieli państw wchodzących w skład RB ONZ nie przyniosło znaczących rezultatów.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 12-04-2006 ]
Przedstawiciel rosyjskiego MSZ Michaił Kamynin przedstawił stanowisko w którym władze Rosji wzywają Iran do "zaprzestania wszelkich prac nad wzbogacaniem uranu, w tym badań naukowych".
czytaj więcej »
  
[ 29-03-2006 ]
Rosja odrzuciła możliwość ewentualnej akcji zbrojnej przeciwko Iranowi. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że próba siłowego rozwiązania sporu, dotyczącego irańskiego programu nuklearnego, byłaby "bezproduktywna".
czytaj więcej »
  Kronika ONZ 8/2005 (18)
[ 27-03-2005 ]

"Seksskandal". To niemile brzmiące słowo już po raz kolejny było motywem dominującym tydzień w świecie ONZ. Weteran holenderskiej polityki, były premier Ruud Lubbers, odszedł w niesławie ze stanowiska Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców z powodu oskarżeń o molestowanie podwładnej. Dalekie od zakończenia jest dochodzenie w sprawie wykorzystywania miejscowych kobiet i dziewczynek przez Błękitne Hełmy w Kongo, a tymczasem pierwsze oskarżenie o gwałt zostało skierowane przeciw członkom misji ONZ na Haiti.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl