Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Plan ratowania strefy euro skazany na porażkę?               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Merkel o kryzysie euro
Magdalena Janczura [ 02-06-2011 ]
Na czwartkowym forum gospodarczym w Singapurze kanclerz Niemiec Angela Merkel wyjaśniła powód kryzysu. Jej zdaniem „zadłużenie niektórych krajów Unii Europejskiej jest główną przyczyną kryzysu euro, a nie słabość tej waluty”.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 26-06-2010 ]
„Rz” dotarła do danych z ministerstw i Kancelarii Premiera, które pokazały, jak oszczędzała administracja publiczna w 2009 r. po wprowadzeniu przez rząd Tuska tzw. planu oszczędnościowego. Jak wynika z nich, nie było obniżek pensji ani zwolnień, a MSZ zatrudnił dodatkowo 72 osoby. Ograniczono natomiast remonty i szkolenia.
czytaj więcej »
  
Marcin Kijak [ 21-05-2010 ]
Dziś w niemieckim parlamencie głosowanie nad przyjęciem pakietu pomocy dla strefy euro. Niemcy mają wnieść 150 mld euro w gwarancjach kredytowych. Koszt całego programu to 750 mld euro.
czytaj więcej »
  Obama i grecki kryzys
Katarzyna Staudt [ 27-02-2010 ]
Jak poinformował rzecznik Białego Domu, Robert Gibas, Barack Obama omawiał w problemy finansowe Grecji w piątkowej rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 18-12-2009 ]
Tak były minister finansów – Grzegorz Kołodko – ocenił Plan Balcerowicza w programie Moniki Olejnik  „Kropka nad i”. Cała rozmowa przebiegała w napiętej, pełnej wzajemnych złośliwości atmosferze.
czytaj więcej »
  
[ 09-11-2009 ]
Przyjęcie euro w Polsce może nastąpić w 2014 lub 2015 roku, zaś kurs wymiany wynieść może około 4 złotych, zaznacza wiceprezes NBP Witold Koziński. Do mechanizmu ERM2 wejdziemy za ponad dwa lata, zapewniał wiceprezes.
czytaj więcej »
  
[ 29-08-2009 ]
Premier Donald Tusk powiedział w TVP1, iż „musimy być przygotowani na to, że deficyt budżetowy w roku 2010 będzie wzrastał. Podatki PiT i VAT nie będą podnoszone, a plan przyjęcia euro jest zawieszony”.
czytaj więcej »
  Wprowadzenie euro jest coraz mniej realne
Magdalena Janczura [ 12-05-2009 ]
"Nasze prognozy wciąż przewidują wzrost gospodarczy, ale oczywiście nie można być tego pewnym i ostatecznie szacunki Komisji Europejskiej mogą być prawdziwe" - powiedział Jacek Rostowski w "Financial Times".
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staszewska [ 15-04-2009 ]
Centralne Biuro Śledcze zatrzymało 25 członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy wprowadzali do obiegu w krajach UE fałszywe banknoty euro – informuje Komenda Główna Policji.
czytaj więcej »
  Bitwa o Euro 2012
[ 25-03-2009 ]
Na początku kwietnia wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Janusz Piechociński przedstawi raport podsumowujący przygotowania polski do Euro 2012. Już wiadomo, że raport będzie krytycznym spojrzeniem koalicjantów na poczynania Platformy.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl