Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Manifestacje w Niemczech               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 13-06-2008 ]
Jak wynika z najnowszych badań socjologicznych w Niemczech, co trzeci członek Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) ma dosyć turbulencji we własnym ugrupowaniu i zastanawia się nad opuszczeniem jego szeregów.
czytaj więcej »
  
[ 06-06-2008 ]
Wczoraj Leo Beeenhakker przeprosił Niemców za fotomontaż zdjęcia i tekst "Super Expressu". Dziś niemiecki rząd podziękował polskiemu trenerowi za taką postawę. Ale komentarze w tej sprawie nie milkną.
czytaj więcej »
  
[ 23-05-2008 ]
Wyższa izba niemieckiego parlamentu (Bundesrat) opowiedziała się za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. W dzisiejszym głosowaniu dokument ten poparło 15 z 16 krajów związkowych Niemiec.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 21-05-2008 ]
Jeden na ośmiu Niemców jest ubogi, prawie tyle samo od ubóstwa zabezpieczają jedynie zasiłki dla bezrobotnych, dla rodzin lub na mieszkanie. Sęk w tym, że definicja ubóstwa jest rozumiana przez niemieckie władze diametralnie inaczej niż w większości krajów. I właśnie definicja ubóstwa i jej wpływ na politykę społeczną stał się ostatnimi czasy jednym z najgorętszych tematów za Odrą.
czytaj więcej »
  
[ 12-05-2008 ]
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zaatakował kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Polityk twierdzi, że jej partia CDU/CSU podziela idee polityczne Adolfa Hitlera.
czytaj więcej »
  
Anna Przybyll [ 19-03-2008 ]

Tasiemiec produkcji polsko-niemieckiej na temat wypędzonych znów nabiera tempa. 3 marca w Parlamencie Europejskim została otwarta wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Wygnańcy" poświęcona wysiedleniom ludności polskiej podczas II WŚ. Zdjęcia, grafiki oraz audiowizualne świadectwa  upamiętniły polskie wysiedlenia. Celem wystawy jest europeizacja tematu wypędzeń. Powinno to ucieszyć główna gwiazdę serialu, byłą skrzypaczkę Erikę Steinbach, która w sierpniu 2006 r. otworzyła w Berlinie wystawę pt.  "Wymuszone drogi. Ucieczka i wypędzenie w Europie XX wieku.". Reakcja Steinbach może być jednak odwrotna, bo nadanie temu problemowi  europejskiego wymiaru odbierze wyjątkowość wypędzeniom niemieckim.

czytaj więcej »
  
[ 17-03-2008 ]
Szefowa niemieckiego rządu przebywa w Izraelu na oficjalnej wizycie. Angela Merker liczy na to, że uda jej się pozytywnie wpłynąć na trudne stosunki niemiecko-izraelskie.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 12-03-2008 ]
Wczoraj w Berlinie odbyła się uroczystość otwarcia stałego sekretariatu Holocaust Task Force –  międzynarodowej organizacji dbającej o pamięć o ofiarach holocaustu.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 20-02-2008 ]
Władze w Berlinie podjęły decyzję o uznaniu niepodległości Kosowa. Decyzja ta zapadła na dzisiejszym posiedzeniu rządu koalicji CDU/CSU-SPD.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 15-02-2008 ]
Powiernictwo Pruskie, zrzeszające Niemców wypędzonych z Polski po II wojnie światowej, wystąpiło do niemieckiego rządu o otoczenie ich organizacji „opieką dyplomatyczną”. Rząd Angeli Merkel oficjalnie odmówił podjęcia takiej decyzji.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl