Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Pozytywne oceny polskiej prezydencji przez Niemców               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Magdalena Janczura [ 01-09-2011 ]
Zdaniem Donalda Tuska wrzesień będzie miesiącem, w którym kraje UE i PE osiągną porozumienie ws. tzw sześciopaku. Z kolei w październiku odbędzie się wiele rozmów na temat nowego budżetu UE.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 09-06-2011 ]
Samorządy nie zgadzają się z rządem, który chce przerzucić na władze miast koszt pobytu europejskich delegacji podczas polskiej prezydencji w UE.
czytaj więcej »
  Steinbach jednak w radzie fundacji?
[ 03-01-2010 ]
Liderka niemieckiego Związku Wypędzonych chce obejść sprzeciw szefa MSZ i zapewnić sobie miejsce w radzie fundacji „Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Pomysł Steinbach jest jednak sprzeczny ze statutem fundacji.
czytaj więcej »
  
[ 31-10-2009 ]
Dzisiaj niemiecki minister spraw zagranicznych i wicekanclerz Niemiec przyjeżdża do Warszawy.
czytaj więcej »
  
[ 15-06-2008 ]
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedzi jutro Gdańsk, aby pokazać światu, jak dobre są obecne stosunki polsko-niemieckie. Po mieście ma ją oprowadzić premier Donald Tusk.
czytaj więcej »
  
Anna Przybyll [ 19-03-2008 ]

Tasiemiec produkcji polsko-niemieckiej na temat wypędzonych znów nabiera tempa. 3 marca w Parlamencie Europejskim została otwarta wystawa Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Wygnańcy" poświęcona wysiedleniom ludności polskiej podczas II WŚ. Zdjęcia, grafiki oraz audiowizualne świadectwa  upamiętniły polskie wysiedlenia. Celem wystawy jest europeizacja tematu wypędzeń. Powinno to ucieszyć główna gwiazdę serialu, byłą skrzypaczkę Erikę Steinbach, która w sierpniu 2006 r. otworzyła w Berlinie wystawę pt.  "Wymuszone drogi. Ucieczka i wypędzenie w Europie XX wieku.". Reakcja Steinbach może być jednak odwrotna, bo nadanie temu problemowi  europejskiego wymiaru odbierze wyjątkowość wypędzeniom niemieckim.

czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 22-12-2007 ]
Prestiżowy tygodnik angielskojęzyczny „The Economist” podkreślił pozytywne zmiany w relacjach naszego kraju z takim państwami jak Niemcy i Rosja. Dziennikarze mówią wprost o odwilży i zauważają, że poprawa relacji jest obustronna.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 05-10-2007 ]
Rzecznik niemieckiego rządu zdementował informacje zamieszczane w polskiej prasie sugerujące, że podczas mającego się odbyć w przyszły piątek, w Berlinie spotkania między prezydentem Kaczyńskim a kanclerz Merkel miałaby zostać ustalona wspólna deklaracja rozwiązująca kwestię roszczeń niemieckich.
czytaj więcej »
  Prasa o traktacie europejskim
[ 23-07-2007 ]
Niemieckie media zastanawiają się, czy Polska będzie walczyć o możliwość przyblokowania na dłuższy czas niekorzystnych decyzji w Unii Europejskiej.
czytaj więcej »
  
[ 12-04-2007 ]
Politycy współrządzącej CDU/CSU rozważają otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków i obywateli z pozostałych „nowych" krajów Unii Europejskiej przed rokiem 2011.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl