Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Pierwszy proces przed MTK               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Werbunek dzieci w Demokratycznej Republice Kongo
ed [ 10-04-2006 ]

Amnesty International podała, że podczas misji praw człowieka w Demokratycznej Republice Kongo (DRC) stwierdzono, iż w ogarniętej konfliktem prowincji Północne Kivu, położonej we wschodniej części tego kraju, znaczna liczba dzieci, z których najmłodsze mają tylko dwanaście lat, jest ponownie werbowana do sił zbrojnych.

czytaj więcej »
  
Rebekah Heil z Londynu i Katy Glassborow z Hagi [ 21-08-2007 ]

Czy oskarżyciele mogą użyć obrazków narysowanych przez darfurskie dzieci ukazujących atakowanych cywilów jako dowód w przyszłym procesie o zbrodnie wojenne?

czytaj więcej »
  
Lisa Clifford [ 25-04-2007 ]
Działalność Międzynarodowego Trybunału Karnego w Ugandzie – „cicha i umiarkowana” (softly- softly) zastanawia niektórych międzynarodowych działaczy praw człowieka.
czytaj więcej »
  
[ 27-02-2007 ]
Ahmed Harun w czasie szczytu konfliktu w Darfurze odpowiadał w resorcie spraw wewnętrznych za ten region. Obecnie pełni funkcję w Ministerstwie ds. Pomocy Humanitarnej.
czytaj więcej »
  
Stephen Opio z Johanesburga [ 20-09-2006 ]
Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.
czytaj więcej »
  Zarzut prokuratury w sprawie MTK
[ 21-02-2006 ]
Katowicka Prokuratura przedstawiła zarzut jednej z trzech osób z kierownictwa Międzynarodowych Targów Katowickich. Na razie nie wiadomo jaki to zarzut i komu go przedstawiono.
czytaj więcej »
  
[ 09-01-2006 ]

W grudniu nie było głosowania, które trafiłoby na pierwsze strony gazet (poza wyborami w Iraku, których pełnego wyniku jeszcze nie podano). Do urn poszli Boliwijczycy Chilijczycy, Egipcjanie, Hondurańczycy, Kazachowie, mieszkańcy Konga-Kinszasa, Naddniestrza, Pitcairn, Saint Vincent i Grenadynów, Tanzańczycy i Wenezuelczycy, zaś Szwajcaria jak co roku poznała nowego przewodniczącego Rady Federalnej.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 9/2005 (19)
[ 03-05-2005 ]

W pierwszym tygodniu marca obchodzono 35. rocznicę traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, jednak myśl o działaniach takich państw jak Iran czy Korea Północna nie pozwalała na spokojne świętowanie. Do dymisji podał się prokurator Sądu Specjalnego dla Sierra Leone, pierwszego na świecie trybunału, gdzie krajowi sędziowie z objętego jurysdykcją kraju pracują ręka w rękę z zagranicznymi kolegami. A w Nowym Jorku na doroczne posiedzenie zebrała się Komisja ds. Statusu Kobiet.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 8/2005 (18)
[ 27-03-2005 ]

"Seksskandal". To niemile brzmiące słowo już po raz kolejny było motywem dominującym tydzień w świecie ONZ. Weteran holenderskiej polityki, były premier Ruud Lubbers, odszedł w niesławie ze stanowiska Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców z powodu oskarżeń o molestowanie podwładnej. Dalekie od zakończenia jest dochodzenie w sprawie wykorzystywania miejscowych kobiet i dziewczynek przez Błękitne Hełmy w Kongo, a tymczasem pierwsze oskarżenie o gwałt zostało skierowane przeciw członkom misji ONZ na Haiti.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2005 (17)
[ 21-03-2005 ]

Jak pokazał trzeci tydzień lutego, ONZ dysponuje już niezbitymi dowodami na akty potwornego ludobójstwa, do jakich wciąż dochodzi w sudańskim regionie Darfur. Najwyżsi urzędnicy sugerują, by przekazać sprawę do Międzynarodowego Trybunału Karnego, władnego sądzić nawet urzędujące głowy państwa. Ale czy w Radzie Bezpieczeństwa nie zabraknie woli politycznej? Czy dysponujące prawem weta Chiny i Rosja zdecydują się porzucić swoich coraz bardziej kłopotliwych sojuszników z Chartumu?

czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl