Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / OPOWIEDZIALNOŚĆ OSÓB TRZECICH ZA ZOBOWIĄZANIA PODATKOWE- zasady ogólne               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Beata Paszek [ 18-05-2006 ]
"W marcu 2004 roku, tydzień po rozwodzie, mąż Anny powiedział jej, że nie uznaje go i że zamierza uprawiać z Anną seks. Podczas kłótni oblał Annę łatwopalną cieczą i próbował ja podpalić. Mimo, iż Anna miała świadków, którzy mogli zeznać, co zaszło, milicja powiedziała jej, że nie mogli nic zrobić, ponieważ były mąż "nie popełnił przestępstwa"
czytaj więcej »
  
Beata Paszek [ 17-05-2006 ]
Po upadku Związku Radzieckiego i zbudowaniu nowego państwa - Federacji Rosyjskiej - mogło się wydawać, że prawa i wolności obywateli nareszcie będą w pełni egzekwowane. Istnieją jednak sfery, w których dawne tradycje, wartości i wzorce zachowań często wygrywają w starciu z oficjalnym prawem państwowym i międzynarodowym. Do tego obszaru należy między innymi sfera życia prywatnego i problem obecnej tam przemocy, zwłaszcza tej skierowanej przeciwko kobietom. Obecna sytuacja domowa Rosjanek nie jest wynikiem rewolucji - kształtowała się przez wieki pod wpływem czynników politycznych, gospodarczych, ekonomicznych i społecznych
czytaj więcej »
  
[ 28-04-2006 ]
Zwarte przez społeczność konwencje dotyczące ochrony mórz oparte są na pewnych podstawowych zasadach, których treścią jest niedopuszczenie do wyrządzenia szkół w środowisku morskim - bez względu na to, czy chodzi o morze otwarte (a więc nie podlegające jurysdykcji określonego państwa), czy obszar morski, na którym państwa posiadają niektóre prawa suwerenne, czy w końcu morze wchodzące w skład terytorium państwowego.
czytaj więcej »
  
[ 20-04-2006 ]
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aplikacji adwokackich rozważana jest zmiana konstytucji. Ziobro podkreślił, że wyrok Trybunału jest w jawnej sprzeczności z oczekiwaniami polskiego społeczeństwa.
czytaj więcej »
  
AZ [ 04-04-2006 ]
Według części ekonomistów, zmiany fiskalne proponowane przez minister Zytę Gilowską nie przyczynią się do wzrostu zatrudnienia. Ponadto według nich nie da się wyraźnie obniżać podatków bez cięcia wydatków.
czytaj więcej »
  Nowe stawki podatkowe: obiecanki cacanki
[ 31-03-2006 ]
Wszyscy którzy spodziewali się wprowadzenia dwóch stawek podatkowych dla osób fizycznych w tym roku muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie stanie się to również w przyszłym roku. Minister Finansów, Zyta Gilowska, zapowiedziała że stawki 18 i 32 procent zostaną wprowadzone za 3 lata.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 30-03-2006 ]
Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska bardziej skłania się ku obniżce kosztów pracy niż ku obniżce stawek PIT. W piątek ministerstwo finansów przedstawi propozycje zmian w podatkach. Rządzące PiS planowało obniżkę stawek PIT do 18 i 32 proc.
czytaj więcej »
  Podatki przez Internet?
AZ [ 27-03-2006 ]
Od połowy sierpnia polscy przedsiębiorcy będą mogli składać deklaracje podatkowe przez Internet. Ministerstwo finansów pracuje nad programem e-podatki, który w całości wejdzie w życie do 2012 roku.
czytaj więcej »
  
BeNo [ 25-03-2006 ]
Zyta Gilowska zapowiedziała, że Polacy, którzy pracują legalnie m.in. w Wielkiej Brytanii, będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu około 30 funtów dziennie, czyli blisko 900 funtów miesięcznie.
czytaj więcej »
  
[ 17-03-2006 ]

Nazywany podatkiem VAT , wprowadzony reformą z 1993 roku zastąpił 2 odrębne podatki obrotowe. Jego założeniem jest opodatkowanie we wszystkich fazach obrotu gospodarczego jedynie nadwyżki wartości dodanej przez podatnika do ceny towaru i usługi. Podatek ten w całości stanowi dochód Skarbu Państwa. Ma on charakter powszechny, gdyż podatnikami są wszystkie osoby dokonujące opodatkowanych czynności niezależnie od ich statusu cywilnoprawnego.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 4 5 6 7 8 9 10  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl