Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Japońskie prawo patentowe               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 30-03-2005 ]

Podczas omawiania zjawiska nacjonalizmu, podstawą dyskusji zazwyczaj jest kontynent europejski. Można przyjąć, iż narodziny idei nacjonalistycznych na innych kontynentach wywołane zwykle były przez politykę krajów europejskich (głównie - potęg kolonialnych).

czytaj więcej »
  
[ 03-03-2004 ]

Japonia to jeden z nielicznych krajów na świecie, który w konstytucji ma zapis o  swoim neutralnym charakterze. Ustawa zasadnicza z 1947 roku podyktowana przez Stany Zjednoczone po zakończeniu II Wojny Światowej mówi o tym, że Kraj Kwitnącej Wiśni nie ma prawa utrzymywać regularnej armii oraz nie może używać sił zbrojnych do rozstrzygania międzynarodowych sporów. Jak więc do tego ma się okoliczność wysłania liczącego 600 osób kontyngentu wojskowego do Iraku?

czytaj więcej »
  
[ 28-02-2004 ]

Grudniowe doniesienia prasowe dzienników amerykańskich, głównie New York Times oraz Washington Post oraz jednej z najpopularniejszych stacji telewizyjnych na świecie - CNN, o decyzjach australijskiego i japońskiego rządu o przyłączeniu się do amerykańskiego planu budowy tarczy antyrakietowej, wywołały wiele spekulacji nad celowością i słusznością takich działań zarówno w państwach regionu Azji i Pacyfiku jak i w samych Stanach Zjednoczonych.

czytaj więcej »
  
Andrzej Kaniewski [ 13-11-2003 ]

Junichiro Koizumi został mianowany premierem japońskiego rządu w maju 2001. Wtedy jego popularność „w narodzie” wynosiła 87%. Ten 61-letni rozwodnik przez 2 lata rządów niezbyt przypominał swych poprzedników. Bezpośredni sposób bycia, bujna fryzura, a zarazem nienagannie skrojony garnitur to cechy nowego lidera. Lidera nie tylko rządu , ale i narodu.

 

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 7 8 9 10 11 12   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl