Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Lepper sprawdza się w rządzie               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Giertych chce powrotu Samoobrony
Andrzej Rejnson [ 28-09-2006 ]
Roman Giertych zaapelował do PiS-u o podjęcie rozmów z Samoobroną w celu odbudowania koalicji rządowej. „To jest kuriozum” – odpowiada Marek Kuchciński.
czytaj więcej »
  
Adam Gawlik [ 25-09-2006 ]
"Jeśli już coś podpisaliśmy na trzy lata, do 2009 roku, to będę się tego trzymał" - powiedział wicepremier Roman Giertych. Lider LPR był gościem popołudniowego magazynu "24 godziny" w telewizji TVN24.
czytaj więcej »
  Hucpa
[ 24-09-2006 ]

Bieżący kryzys na polskiej scenie politycznej (ile ich już było w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy?!) to dowód na to, że Polska zbankrutowała. W ostatnich wyborach parlamentarnych (głównie) oraz prezydenckich (dużo mniej, w Polsce prezydent jest raczej figurantem, co dobitnie pokazują rządy PiS) przegrali wszyscy. Przegrała klasa polityczna, kompromitując się dokumentnie. PiS, który pokazał, że pomimo stworzenia koalicji z LPR i Samoobroną rządzić nie potrafi, a szczytem ich ambicji jest pouczanie Niemiec, Rosji oraz mediów. Opozycji, bo tak biernej, wyprutej z programu, pomysłów oraz przyzwoitości partii „po drugiej stronie” w historii III RP jeszcze nie było. Przegrali w końcu wyborcy – zmęczeni 4-letnią zabawą w chowanego z SLD (zgadnijcie, gdzie ukrywa się kolejna afera?) dopuścili do władzy politycznych dinozaurów. Ludzi, których poglądy na rzeczywistość są tak anachroniczne, że dostosowywać język przekazu (w celu ich promowania) muszą za nich Bielan i Kamiński. Wygrał strach.

czytaj więcej »
  
[ 21-09-2006 ]
Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że zwrócił się do prezydenta o dymisję Andrzeja Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa. Powiedział, że Lepper powrócił do "praktyk warcholstwa". Szef Samoobrony skomentował natychmiast: "po trzykroć chamstwo".
czytaj więcej »
  
[ 20-09-2006 ]
Zakończyły się rozmowy premiera Jarosława Kaczyńskiego z liderami partii koalicyjnych Andrzejem Lepperem i Romanem Giertychem. Na razie liderzy nie komentują wyników rozmów, których tematem była sytuacja w koalicji rządowej.
czytaj więcej »
  Koalicja trzeszczy
[ 14-09-2006 ]

Wybory samorządowe już za pasem (12 listopada), a obóz rządzący zdaje się trzeszczeć w szwach jak nigdy dotąd. Oto wicepremierzy Andrzej Lepper i Roman Giertych zdaje się, iż otworzyli oczy i spostrzegli, jaką pułapkę zastawił na nich premier Jarosław Kaczyński. Obaj twierdzą teraz, że w myśl nowej ordynacji wyborczej wprawdzie mogą stworzyć blok, ale niekoniecznie musi to być blok z PiS. A. Lepper nawet stwierdził, iż może wstąpić w koalicję z Platformą Obywatelską, ponieważ ta idzie wyraźnie w stronę socjalliberalną, o której on już dawno mówił, że jest najbardziej pożądana.

czytaj więcej »
  Pierwszy krok do rozpadu koalicji?
Piotr Ogorek [ 08-09-2006 ]
Koalicja dopięła swego, wprowadziła nową ordynację wyborczą, która premiuje partie tworzące grupy list, czyli takie jak ewentualny wspólny start partenrów koalicyjnych. Jednak Roman Giertych i Andrzej Lepper zaczynają się obawiać czy nie stracą zbyt dużo na rzecz PiS poprzez wspólny start. Dlatego zaczyna się mówić o wwspólnym starcie, ale z PSL.
czytaj więcej »
  
[ 06-09-2006 ]
Wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak w „Salonie Politycznym Trójki” powiedział, że Andrzej Lepper i Roman Giertych chcą zwiększenia nakładów na cele socjalne ze względu na korzyści polityczne. Zdaniem Olejniczaka obaj politycy za bardzo skupiają się na głoszeniu wielkich idei, a zbyt mało czasu i energii poświęcają na wykonywanie innych czynności, które do nich należą.
czytaj więcej »
  
[ 29-08-2006 ]
„Sprawa z Macierewiczem została zakończona, nie do końca oczywiście, bo ja chciałbym poznać dowody, ale wczoraj dowiedziałem się, że Krzysztof Wyszkowski, były działacz Solidarności powiedział, że widział teczki co najmniej 5 ministrów spraw zagranicznych. Więc teraz pytanie, co w tych teczkach jest? Teczki trzeba położyć na stół. Jeżeli w tych teczkach będzie, że współpracowali obojętnie z kim, to pan minister Macierewicz miał prawo to powiedzieć. Natomiast ministrowie niech się teraz bronią” – powiedział wicepremier Lepper dla TVN24 i Wirtualnej Polski.
czytaj więcej »
  
[ 10-08-2006 ]
Po 100 dniach obecności Romana Giertycha i Andrzeja Leppera w rządzie „Rzeczpospolita” oceniła pracę tych kontrowersyjnych polityków. W rezultacie zadecydowano, że Lepper otrzyma trzy z plusem, a Giertych trzy z minusem.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl