Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Kronika wyborcza: czerwiec 2006               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 10-01-2007 ]

W kończącym rok 2006 miesiącu odbył się szereg wyborów. Żadne jednak nie wzbudziły szerszego zainteresowania świata (może poza przewidywalnym zwycięstwem w kolejnych wyborach prezydenckich Hugo Cháveza w Wenezueli) – tym bardziej zapraszamy do poznania nieznanych w Polsce, a interesujących wydarzeń ze świata polityki. Swoje parlamenty wybrali obywatele Bahrajnu, Gabonu, Mauretanii, Saint Lucii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nowego prezydenta wybrał Szwajcarom tamtejszy parlament, zaś do zmian na najwyższym stanowisku w państwie – mimo wyborów – nie doszło na Madagaskarze i w Naddniestrzu. W tym ostatnim jedyna zmiana dokona się na stanowisku wiceprezydenta, którym został kandydat urodzony… we Wrocławiu.

czytaj więcej »
  
[ 10-10-2006 ]
W węgierskim Wyszehradzie spotykają się dziś premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Jednym z powodów zorganizowania szczytu jest piętnasta rocznica powstania Grupy Wyszehradzkiej.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 29-06-2006 ]
Po raz pierwszy w historii Kuwejtu, arabskiego emiratu nad Zatoką Perską, odbywają się w tym kraju wybory parlamentarne z udziałem kobiet.
czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 17-06-2006 ]
Dziś o 7.00 otwarto lokale wyborcze. Do 150 - osobowego parlamentu startuje 21 partii. Uprawnionych do głosowania jest 4,3 mln Słowaków.
czytaj więcej »
  
[ 09-05-2006 ]
We włoskim parlamencie rozpoczęło się głosowanie mające wybrać Prezydenta Republiki. Bierze w nim udział 1010 senatorów, deputowanych i przedstawicieli regionów. Pierwszym kandydatem, popieranym przez parlamentarną większość i opozycję był dotychczasowy prezydent Carlo Azeglio Ciampi.
czytaj więcej »
  Prodi triumfuje, Berlusconi przegrywa wybory
j. uchto [ 10-04-2006 ]
Centrolewicowa opozycja pod wodzą Romano Prodiego wygrała wybory parlamentarne we Włoszech, zakończone o godz. 15.00. Według tzw. exit polls blok o nazwie Unione (Unia lub Związek) otrzymał od 50 do 54% głosów.
czytaj więcej »
  
AZ [ 10-04-2006 ]
W poniedziałek drugi dzień wyborów parlamentarnych we Włoszech. Lokale będą czynne od siódmej rano do piętnastej po południu. Wczoraj zagłosowały dwie trzecie uprawnionych.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 08-04-2006 ]
Sobota jest we Włoszech dniem ciszy przedwyborczej przed zaplanowanymi na niedzielę i poniedziałek wyborami parlamentarnymi.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Dobrowolska [ 26-03-2006 ]
Amerykański Departament Stanu określił Włochy jako kraj potencjalnie niebezpieczny ze względu na przedwyborcze rozruchy oraz na możliwość ataków terrorystycznych. Radzi się więc turystom amerykańskim w Italii, by unikali miejsc przeludnionych oraz by śledzili na bieżąco wiadomości dotyczące porządku publicznego.
czytaj więcej »
  
[ 11-10-2005 ]

Prawa człowieka to jeden z motywów najczęściej pojawiających się we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Każdy z nas mógłby z łatwością wymienić co najmniej kilka państw, gdzie są poważnie łamane. Ale czy wiemy, jak jest z ich przestrzeganiem w krajach nam znacznie bliższych? Czy znamy konkretne braki poszczególnych państw w tej dziedzinie ? Tę lukę ma wypełnić nowy cykl e-Polityki.pl - mapa praw człowieka. Opisując systematycznie kolejne państwa, będziemy bazować na danych jednych z najważniejszych wyspecjalizowanych organizacji pozarządowych świata - Amnesty International oraz Freedom House, posiłkując się także doniesieniami innych instytucji

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl