Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Dylematy bałkańskiej Temidy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Wakacje na schwytanie Mladicia
Krystyna Pawliszak [ 07-08-2008 ]
Serbski dziennik „Blic” podał, że rząd będzie chciał wykorzystać wakacyjną przerwę w pracy parlamentu na aresztowanie Mladicia, ponieważ w tym czasie nacjonalistyczna opozycja będzie miała niewielkie szanse „na zorganizowanie demonstracji i zajść ulicznych”.
czytaj więcej »
  Serbski minister apeluje do Mladicia
[ 06-08-2008 ]
Serbski minister obrony Dragan Szutanovac zaapelował do ukrywającego się Ratko Mladicia, by dla dobra kraju i obywateli, a także dla siebie samego, oddał się w ręce władz. Mladić jest poszukiwany przez trybunał do spraw zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.
czytaj więcej »
  
[ 29-07-2008 ]

Utworzona w listopadzie 1945 roku Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii od początku swojego istnienia stanowiła państwo którego funkcjonowanie możliwe było jedynie w warunkach geopolitycznych okresu zimnej wojny. Narzucony w końcu II wojny światowej przez ZSRR ustrój polityczny Jugosławii jako socjalistycznej republiki federalnej wymagał do sprawnego funkcjonowania kilku podstawowych elementów. 

czytaj więcej »
  
[ 26-07-2008 ]
Adwokat Radovana Karadżicia, Svetozar Vujaczić, wysłał w piątek do sądu w Belgradzie odwołanie od decyzji o ekstradycji do trybunału ONZ byłego przywódcy Serbów bośniackich - poinformował w sobotę serbski dziennik "Politika".
czytaj więcej »
  
[ 22-07-2008 ]
Serbskie służby specjalne pochwyciły największego bałkańskiego zbrodniarza wojennego Radovana Karadżicia.
czytaj więcej »
  
[ 08-07-2008 ]
Serbia ma nowy rząd. Na jego czele stanął Mirko Cvetković, którego priorytetami są: wstąpienie Serbii do Unii Europejskiej, wzmocnienie gospodarki oraz odzyskanie Kosowa.
czytaj więcej »
  
Krystyna Pawliszak [ 26-06-2008 ]
Serbski parlament powołał na stanowisko swojego rzecznika Slavicę Djukić-Dejanović z Socjalistycznej Partii Serbii. Według komentatorów oznacza to otwarcie drogi do utworzenia koalicyjnego, proeuropejskiego gabinetu.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 11-06-2008 ]
Rzecznik Praw Obywatelskich zdecydował o wycofaniu skargi ws. ustawy lustracyjnej, którą przed rokiem skierował do Trybunału Konstytucyjnego, aby ten rozstrzygnął, czy oficerowie i agenci SB mogą mieć dostęp do stworzonych przez siebie dokumentów z czasów pełnienia funkcji w aparacie bezpieczeństwa PRL, czego zabrania im obecne prawo.
czytaj więcej »
  
[ 13-05-2008 ]
Po niedzielnych wyborach w Serbii i chwilowej euforii związanej z wygraną proeuropejskiej koalicji prezydenta Borisa Tadicia pojawił się problem. Utworzenie nowego, sprawnie działającego rządu, może okazać się niemożliwe.
czytaj więcej »
  
[ 12-05-2008 ]
"Serbia dokonała europejskiego wyboru" – tak szef MSZ Francji Bernard Kouchner i sekretarz stanu ds. europejskich Jean-Pierre Jouyet ocenili wstępne wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych w Serbii.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl