Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Prawo / Dylematy bałkańskiej Temidy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 05-02-2008 ]
Premier Serbii Vojislav Kosztunica wystąpił przeciw podpisaniu politycznej umowy z UE, traktując ją jako wybieg mający zmusić Belgrad do akceptacji niepodległości Kosowa. Tym samym jego koalicyjny rząd stanął na skraju upadku.
czytaj więcej »
  
[ 04-02-2008 ]
Zwolennik wprowadzenia Serbii do Unii Europejskiej Boris Tadic wygrał wybory prezydenckie w tym kraju. Od głównego rywala, nacjonalisty Tomislava Nikolića, odebrał już gratulacje zwycięstwa.
czytaj więcej »
  Wybory prezydenckie w Serbii
[ 03-02-2008 ]
W Serbii trwają wybory prezydenckie. Do walki o pałac prezydencki przystąpili: dotychczasowy prezydent Boris Tadić oraz nacjonalista Tomislav Nikolić.
czytaj więcej »
  
Ewelina Ziarnik [ 20-01-2008 ]
Dzisiaj Serbowie wybierają nowego prezydenta. O 7 rano oficjalnie rozpoczęły się wybory prezydenckie. Pierwsze wyniki będą znane już ok. 23.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 12-01-2008 ]
Nowy premier serbskiej prowincji Kosowo Hashim Thaci obiecał mieszkańcom tej zbuntowanej części Serbii, że już wkrótce staną się niepodległym państwem. Nie wykluczone, że 12 lutego ogłoszona zostanie niepodległość Kosowa a pierwszym państwem, które to uzna ma być Francja.
czytaj więcej »
  
Jakub Noch [ 09-01-2008 ]
Były premier Józef Oleksy zdecydował się na wytoczenie procesu przeciwko Polsce przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Jego skarga została przez Trybunał przyjęta
czytaj więcej »
  
[ 08-01-2008 ]
Szef dyplomacji przewodzącej w tym półroczu UE Słowenii powiedział, że powinno nastąpić jak najszybciej podpisanie z Serbią porozumienia, które otworzyłoby Belgradowi drogę do Unii Europejskiej.
czytaj więcej »
  
Nina Szczutowska [ 29-12-2007 ]
Jak podaje "Dziennik" - Trybunał Konstytucyjny umorzył sprawę weksli Andrzeja Leppera. Orzeczenie w tej sprawie zostało opublikowane dopiero 11 dni po rozprawie.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Szymczyk [ 15-12-2007 ]
Premier Serbii Vojislav Kosztunica uznał „za wyjątkowo obraźliwą” propozycję Unii Europejskiej, że w zamian za uznanie niepodległości Kosowa jego państwo będzie mogło bardzo szybko wejść w struktury Unii. Dla Serbów wprowadzenie do zbuntowanej prowincji unijnej misji stabilizacyjnej ma na celu stworzenia z Kosowa „państwa marionetkowego”.
czytaj więcej »
  
[ 10-12-2007 ]

Już od połowy stycznia być może będziemy świadkami odłączenia się Kosowa od Serbii.Niepodległość Kosowa będzie ogłoszona "znacznie wcześniej niż w maju" - powiedział Skender Hyseni.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl