Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / USA przeciwne rezolucji potępiającej Izrael               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
j. uchto [ 31-05-2006 ]
Palestyńskie pociski rakietowe, wystrzelone ze Strefy Gazy, spadły na izraelskie miasto Sderot, uderzając w dom sąsiadujący z rezydencją obecnego ministra obrony Izraela Amira Pereca - podało rano izraelskie radio.
czytaj więcej »
  Apel Abbasa o natychmiastowe wznowienie negocjacji pokojowych
j. uchto [ 04-05-2006 ]
Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zaapelował do p.o. premiera Izraela Ehuda Olmerta o natychmiastowe wznowienie negocjacji pokojowych.
czytaj więcej »
  
[ 23-04-2006 ]

Prawie trzy tysiące lat temu rządzący ówczesnym Izraelem król Salomon zasłynął mądrością, z jaką rozwiązał toczony przez dwie niewiasty spór o niemowlę. Wielka szkoda, że na horyzoncie nie widać współczesnego Salomona, który zdołałby ostatecznie położyć kres krwawym waśniom o ten sam skrawek ziemi na Bliskim Wschodzie, nad którym panował kiedyś mądry władca. Póki co Żydzi i Palestyńczycy coraz bardziej okopują się na swoich pozycjach.

czytaj więcej »
  Referendum w Autonomii?
AZ [ 07-04-2006 ]
W wywiadzie dla brytyjskiego Timesa palestyński minister spraw zagranicznych Mahmud al-Zahar nie wykluczył przeprowadzenia referendum w sprawie uznania Izraela. Gazeta odczytuje to jako łagodzenie polityki rządzącego Autonomią Hamasu w wyniku presji międzynarodowej.
czytaj więcej »
  Wroga Autonomia
AZ [ 18-02-2006 ]
Izrael uważa, że Autonomia Palestyńska stała się wrogą jednostką. W Ramalli pierwszy raz po styczniowych wyborach zebrał się palestyński parlament zdominowany przez stronnictwo Hamas znane przede wszystkim z zamachów terrorystycznych.
czytaj więcej »
  
Agata Motyl [ 05-02-2006 ]

W 132-osobowym Parlamencie Autonomii Palestytńskiej szykują się duże zmiany. Ostatnie wybory wyraźnie wygrało radykalne ugrupowanie Hamas, zdobywając 76 mandatów. 43 miejsca przypadły rządzącej dotychczas partii Fatah.

czytaj więcej »
  
[ 21-01-2006 ]

Odchodzącego z życia publicznego premiera Izraela Ariela Szalona, trudno byłoby nazwać gołąbkiem pokoju. Raczej jastrzębiem z ostrymi szponami.

czytaj więcej »
  
Piotr Tarasiuk [ 20-01-2006 ]

Stan premiera Izraela, Ariela Szarona, nadal nie ulega poprawie. Wciąż przebywa on w stanie śpiączki farmakologicznej, pod czujnym okiem lekarzy ze szpitala w Jerozolimie, do którego trafił 4 stycznia br. w wyniku przejścia wylewu krwi do mózgu. I chociaż ciągle jeszcze formalnie jest premierem, nikt dziś chyba nie wątpi, że to już koniec jego politycznej kariery, nawet w przypadku gdy uda mu się powrócić do zdrowia. Obecnie jest więc chyba najlepszy moment na dokonanie rozrachunku jego sukcesów i niepowodzeń. 

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2004
[ 12-12-2004 ]

Ostatni piątek był Światowym Dniem Praw Człowieka, w którym wciąż niestety mówi się raczej o wyzwaniach i potrzebach, niż sukcesach i osiągnięciach. W pierwszej części tygodnia, grupa amerykańskich kongresmenów zażądała głowy Kofiego Annana w związku z rzekomymi nieprawidłościami w nieistniejącym już programie "Ropa za żywność". Jednak administracja prezydenta Busha szybko odcięła się od płynącej z Kapitolu krytyki Annana.

czytaj więcej »
  Na Bliskim Wschodzie bez zmian
[ 22-11-2004 ]

Wybory nowego przywódcy Autonomii Palestyńskiej, mającego zastąpić zmarłego Jasera Arafata mają się odbyć 9 stycznia 2005 roku. Nie wiadomo jaką metodą głosowania wybierze się nowego przywódcę, ani kto nim będzie. Wiadomo jedynie, że od wyniku tych wyborów zależy przyszłość procesu pokojowego.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl