Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / USA przeciwne rezolucji potępiającej Izrael               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Andrzej Rejnson [ 04-03-2006 ]

„Rzeczpospolita” sugeruje, że liderzy PiS są znudzeni postawą LPR i Samoobrony. Zapowiadają, że złożą wniosek o samorozwiązanie Sejmu. PO uważa, że jest to kolejny blef.

czytaj więcej »
  Pentagon ujawni nazwiska przetrzymywanych w Guantanamo
[ 28-02-2006 ]
Sędzia sądu federalnego w Nowym Jorku Jed S. Rakoff nakazał Departamentowi Obrony ujawnienie pełnych zapisów przesłuchań więźniów przetrzymywanych w Guantanamo.
czytaj więcej »
  
AZ [ 28-02-2006 ]
We wrześniu tego roku minister obrony narodowej zobaczy w Stanach Zjednoczonych pierwsze samoloty F-16 pomalowane w polskie barwy. Jak pisze Gazeta Wyborcza, znajdą się one w Polsce dziewiątego listopada.
czytaj więcej »
  
JB [ 26-02-2006 ]
Liczebność amerykańskich żołnierzy stacjonujących na japońskiej wyspie Okinawa zmniejszy się w wkrótce z 25 do 14 tysięcy.
czytaj więcej »
  
[ 26-02-2006 ]

W ostatni piątek i sobotę opublikowaliśmy w e-Polityce.pl wstrząsający raport Anety Dąbrowskiej o sytuacji w Korei Północnej po 60 latach od powstania tego państwa. Autorka pisze m.in., że wyrok śmierci można tam otrzymać już za kradzież kilku jajek. Jednak także zdecydowanie wyżej rozwinięte i bardziej demokratyczne państwa wciąż zabijają swoich obywateli w majestacie prawa.

czytaj więcej »
  Tortury na Guantanamo
[ 23-02-2006 ]

Wedle doniesień więźniowie Guantanamo, którzy brali udział w strajku głodowym, zostali umieszczeni w izolatkach, przypięci do krzeseł ograniczających ruch, poddano ich przymusowemu karmieniu i pozbawiono przedmiotów takich jak  – koce i książki.

 

czytaj więcej »
  
BeNo [ 22-02-2006 ]
Nowym premierem Autonomii Palestyńskiej został Ismael Hanije. We wtorek misję tworzenia palestyńskiego rządu powierzył mu prezydent Mahmud Abbas. 
czytaj więcej »
  
[ 19-02-2006 ]

Już prawie dwa lata temu sekretarz obrony USA, Donald Rumsfeld, przyznał przed komisją parlamentarną, że opublikowane wówczas zdjęcia Irakijczyków poniżanych przez amerykańskich żołnierzy w więzieniu Abu Ghraib to tylko część istniejących materiałów na ten temat. Wypłynięcie na światło dzienne pozostałych było tylko kwestią czasu. I w końcu stało się. W ostatnią środę australijska telewizja SBS pokazała kolejną porcję wstrząsających zdjęć, a także fragmenty nagrań wideo. Po raz kolejny podniosły się pytania o sens i ostateczny bilans amerykańskiej interwencji w Iraku.

czytaj więcej »
  
[ 09-02-2006 ]

W styczniu dwie panie zostały głowami państw – w Chile i Finlandii. Świat z zapartym tchem i z niedowierzaniem w oczach patrzył na wyniki wyborów w Palestynie, które wygrał Hamas. Przedterminowe wybory w Kanadzie wygrali natomiast po raz pierwszy od lat konserwatyści. W Polsce mogliśmy obserwować powtórzone wybory do Senatu w okręgu częstochowskim. Poza tym ludzie poszli do urn w Portugalii i na Zielonym Przylądku, a także na Antylach Holenderskich. Te ostatnie są dla tych karaibskich wysepek ostatnimi – w 2007 r. federacja zostanie bowiem rozwiązana. e-Polityka.pl publikuje wreszcie – jako jedyna w Polsce i jedna z niewielu na świecie – pełne wyniki irackich wyborów parlamentarnych z 15 grudnia. Koneserzy muzyczni będą mogli się też zapoznać z nowym hymnem Kazachstanu, w którego powstanie swój wkład włożył sam prezydent Nazarbajew.

czytaj więcej »
  Reformator
Agata Motyl [ 01-02-2006 ]

Theodore Roosevelt został prezydentem amerykańskim trochę z przypadku. Po zabójstwie Prezydenta Williama McKinley’a w 1901 roku jako jego wiceprezydent został zaprzysiężony na 42 Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Miał 42 lata i był wówczas najmłodszym człowiekiem, który doszedł do tego stanowiska.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl