Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Aktualności / Gronkiewicz-Waltz: Nie walczymy o władzę dla władzy               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Kronika wyborcza: marzec 2006
[ 10-04-2006 ]

Oczy całej Europy były w kwietniu zwrócone w kierunku Mińska, w którym sfałszowane po raz kolejny wybory wygrał Alaksandr Łukašenka. Świat interesował się także głosowaniem na Ukrainie i w Izraelu. Ponadto do urn poszli obywatele Beninu, Kolumbii, Salwadoru i Samoa, zaś San Marino ma nowych kapitanów-regentów.

czytaj więcej »
  
Gracjan Szczombrowski [ 09-04-2006 ]
Dziś na Węgrzech odbywają się wybory parlamentarne. Są to pierwsze wybory od czasu wstąpienia tego państwa do UE. Węgrzy wybierają 386 parlamentarzystów.
czytaj więcej »
  
j. uchto [ 08-04-2006 ]
Sobota jest we Włoszech dniem ciszy przedwyborczej przed zaplanowanymi na niedzielę i poniedziałek wyborami parlamentarnymi.
czytaj więcej »
  Sto dni prezydenta
Krzysztof Buczek [ 07-04-2006 ]

Kilka dni temu minęło sto dni prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Najwyższa pora na próbę podsumowania, chociaż wiadomo, że jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby cokolwiek można było przesądzić na pewno w sprawie charakteru kadencji naszego nowego prezydenta. Można się jednak pokusić o komentarz do działań już przez Lecha Kaczyńskiego podjętych, co umożliwia z pewną dozą prawdopodobieństwa wyobrażenie sobie, jak upłynie reszta jego kadencji.

czytaj więcej »
  
j. uchto [ 06-04-2006 ]
Prezydent Lech Kaczyński złożył wizytę w Bagdadzie, gdzie spotkał się z tymczasowym prezydentem Iraku Dżalalem Talabanim. Powiedział, że zaprosił prezydenta Talabaniego do Polski. Talabani odpowiedział, że jeśli wygra wybory, z pewnością przyjedzie.
czytaj więcej »
  
[ 05-04-2006 ]
Prezydent Kaczynski nie wyglosi jutro oredzia w Sejmie- poinformowal I minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. SLD w liście do prezydenta Lecha Kaczyńskiego zaapelowało, aby wygłosił on w czwartek skierowane do Sejmu orędzie, w związku z zaplanowaną na ten dzień debatą i głosowaniem nad wnioskiem o samorozwiązanie Izby.
czytaj więcej »
  
[ 05-04-2006 ]
Po raz pierwszy w historii Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie wzięli w nim udziału, bez usprawiedliwienia swej nieobecności, przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Jak co roku na uroczyste posiedzenie Trybunału - najwyższego organu sądowego w Polsce zaproszeni zostali: prezydent RP, marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes Rady Ministrów i minister sprawiedliwości.
czytaj więcej »
  
AZ [ 05-04-2006 ]
Jak pisze Gazeta Wyborcza, szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Urbański został mianowany podchorążym bez swojej własnej wiedzy. Urbański pełni funkcję przewodniczącego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
czytaj więcej »
  
[ 04-04-2006 ]
Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaapelował do PiS, aby wycofał swój wniosek o rozwiązanie Sejmu w sytuacji, gdy pewne jest, że nie ma on szans na poparcie. Według Tuska, zamiast tracić czas na zbędne dyskusje o skróceniu kadencji, należy skupić na sprawach naprawdę ważnych dla kraju. Jarosław Kaczyński odpowiada że nie ma takiej możliwości.
czytaj więcej »
  
AZ [ 04-04-2006 ]
Rzeczpospolita pisze śledztwie, które prowadzi prokuratura w sprawie przetargu z przełomu lat 2004 i 2005, na zakup wagonów dla Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Prezydentem stolicy był wtedy Lech Kaczyński, zaś jej wiceprezydent a obecnie szef kancelarii Kaczyńskiego Andrzej Urbański może mieć związek z nieprawidłowościami przy przetargu.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl