Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Putin o agresywności Gruzji               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

 



 
  
[ 14-08-2008 ]
Rosyjska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ludobójstwa, którego miały dopuścić się gruzińskie wojska w czasie operacji w Południowej Osetii. Z kolei Gruzja zaskarżyła Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości o dokonywanie czystek etnicznych w latach 1993-2008 na terenie Abchazji i Osetii Południowej.
czytaj więcej »
  
[ 14-08-2008 ]
Dimitrij Miedwiediew dał Osetii Płd. i Abchazji gwarancje, że mieszkańcy tych rejonów będą mogli podjąć decyzję co do swojego statusu państwowego i zostanie ona utrzymana. Z kolei rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapowiedział, że jego zdaniem „można zapomnieć o jakichkolwiek rozmowach na temat integralności terytorialnej Gruzji, ponieważ, nie można przekonać Osetii Południowej i Abchazji, żeby zgodziły się z rozumowaniem, iż mogą być siłą przywrócone do Gruzji”.
czytaj więcej »
  Rosja – wielka przegrana w Gruzji…
[ 14-08-2008 ]

Wskutek wtrącenia się Rosji w wewnętrzne sprawy Gruzji Moskwa więcej straci niż zyska. Jeżeli Kreml uważa, że dzięki demonstracji siły uzyska uznanie na arenie międzynarodowej, to jest w wielkim błędzie. Nie można bowiem postawić znaku równości między interwencją USA w Iraku, a inwazją Rosji na Gruzję. W pierwszym przypadku chodziło bowiem o obalenie reżimu Husajna, który bez wątpienia był mordercą. Tego nie można powiedzieć o gruzińskich władzach, które od początku lat dziewięćdziesiątych bronią integralności kraju. Nie prowadzą przecież żadnych czystek, tylko próbują przywołać do porządku separatystyczne republiki, tworzone i utrzymywane od lat przez Rosję tylko po to, aby utrzymać Gruzję w swojej strefie wpływów. Z uwagi na proeuropejskie aspiracji Tbilisi było to coraz trudniej. W takiej sytuacji Rosja sięgnęła po środki drastyczne.

czytaj więcej »
  
[ 14-08-2008 ]
Gruzini odzyskali kontrolę w mieście Gori - podano oficjalnie dziś rano w Tbilisi. Wcześniej rosyjskie oddziały opuściły okolice portu Poti.
czytaj więcej »
  
[ 14-08-2008 ]
Prezydent Lech Kaczyński w kilka godzin po powrocie z Gruzji w wywiadzie dla TVP przyznał, że prezydent Saakaszwili ostrzegał go przed sierpniową interwencją sił rosyjskich. Prezydent jednak nie dał temu wiary.
czytaj więcej »
  
[ 13-08-2008 ]
Zbyt emocjonalne, wręcz wojenne wystąpienie prezydenta w Tbilisi to wielki polityczny błąd. Wpisał się nim na listę przywódców, których cechuje rusofobia - powiedział wicemarszałek Jerzy Szmajdziński z SLD. Wcześniej za ostre słowa skrytykowała Lecha Kaczyńskiego Platforma Obywatelska.
czytaj więcej »
  
[ 13-08-2008 ]
Jak twierdzi szef Platformy Zbigniew Chlebowski, słowa prezydenta na wiecu w Tbilisi były zbyt emocjonalne i przesiąknięte elementami konfrontacji. Według niego to, co powinna była zrobić Polska w sprawie konfliktu, zrobił rząd i było to wystarczające.
czytaj więcej »
  
[ 13-08-2008 ]
Szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband oskarżył Rosję o "jawną agresję" przeciwko Gruzji. Ostrzegł też, że Rosja może narazić się na poważne konsekwencje polityczne, jeśli nie zadba o spełnienie swych międzynarodowych zobowiązań. Brytyjskie media mają odmienne zdanie - Rosja wyszła zwycięsko, a Zachód został upokorzony.
czytaj więcej »
  Atmosfera jak w 1938 roku
[ 13-08-2008 ]
W Tbilisi odbyła się wspólna konferencja prasowa przywódców Europy Wschodniej i Gruzji. Lech Kaczyński mówił o potrzebie większego zaangażowania Stanów Zjednoczonych. Razem z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem porównali zaistniałą sytuację do atmosfery konferencji w Monachium w 1938 roku.
czytaj więcej »
  Amerykanin autorem scenariusza wojny w Gruzji
Jakub Noch [ 13-08-2008 ]
Życie pisze najdziwniejsze scenariusze – także te polityczne. Jeszcze przed kilkoma miesiącami mało który z międzynarodowych ekspertów przewidywał, że Rosja odważy się na próbę podważenia suwerenności Gruzji. Ten scenariusz (w dosłownym tego słowa znaczeniu) przewidział jednak słynny pisarz Tom Clancy, pisząc scenariusz… gry komputerowej. Wydaje się to niewiarygodne, ale wydana w 2001 roku "Ghost Recon” przewiduje gros z wydarzeń których byliśmy świadkami w ostatnich dniach.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl