Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Artykuły - Świat / Europa Środkowa i Wschodnia / Na Łotwie bez zmian               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 26-02-2009 ]
Valdis Dombrovskis został mianowany przez prezydenta Łotwy na premiera tego kraju. Nowy premier to ekonomista, były minister finansów.
czytaj więcej »
  
[ 28-08-2008 ]
Dziś prezydent Lech Kaczyński ma spotkać się z przywódcami państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. A wszystko po to, by wypracować z nimi wspólne stanowisko dotyczące sytuacji w Gruzji, które ma przedstawić na szczycie UE
czytaj więcej »
  
[ 12-08-2008 ]
Prezydent Lech Kaczyński uda się dziś do Gruzji z misją mediacyjną. W jego ślady mają iść głowy państw Litwy, Łotwy, Estonii oraz Ukrainy. Rząd niezbyt przychylnie komentuje misję prezydentów.
czytaj więcej »
  
Karolina Czaja [ 03-08-2008 ]
Zbyt mała frekwencja w sobotnim referendum na Łotwie nad poprawkami do konstytucji sprawi, iż wynik głosowania nie będzie ważny. Wynik pozytywny dałaby obywatelom prawo do rozwiązania parlamentu w drodze referendalnej.
czytaj więcej »
  
[ 14-11-2007 ]
Polityczny skandal, korupcja u szczytów władzy, bezprecedensowe wypowiedzi amerykańskiej ambasador, masowe protesty ludności a do tego nadciągające wielkimi krokami kłopoty gospodarcze i galopująca w zawrotnym tempie inflacja. Tak ostatnimi czasy wygląda sytuacja na Łotwie, spokojnej do tej pory byłej republice radzieckiej, nazywanej często jednym z trzech bałtyckich tygrysów.
czytaj więcej »
  Kronika wyborcza: lipiec 2007
[ 10-08-2007 ]

W lipcu odbywa się zazwyczaj mniej wyborów niż w inne miesiące roku. Tym razem nowe głowy państwa poznały Albania, Górski Karabach, Indie i Wietnam, zaś deputowanych do parlamentu wytypowali Turcy. Łotysze zaś wzięli udział w referendum. Kronika wyborcza podaje Państwu również zaległe wyniki wyborów parlamentarnych na Filipinach i Timorze Wschodnim.

czytaj więcej »
  Za kulisami wielkiej polityki
[ 07-12-2006 ]
Przyjacielskie uściski i pogawędki prezydentów oraz premierów, przyloty, przejazdy, spotkania i odloty zaplanowane co do minuty, dziesiątki konferencji prasowych, nadzwyczajne środki ochrony, czołgi na ulicach. Łotewski czarny balsam i wzorzyste rękawiczki. Kilkuset wolontariuszy, prawie 1700 akredytowanych dziennikarzy z 60 krajów, 4500 gości. Tak w skrócie wyglądał, zakończony niedawno, Szczyt NATO w Rydze.
czytaj więcej »
  
[ 05-12-2006 ]
Pierwszy raz w swojej historii szczyt NATO odbył się na terenie byłego Związku Radzieckiego. Gospodarzem spotkania, które obyło się 28-29 listopada, była Łotwa. Symbolicznego znaczenia tego szczytu nie przekreśliło nawet to, że jeszcze przed jego rozpoczęciem mówiono, że do żadnego przełomu w organizacji nie dojdzie a spotkanie będzie jedynie próbą jej uporządkowania. I rzeczywiście, żadnych sensacji ani zaskakujących decyzji nie było.
czytaj więcej »
  
[ 10-11-2006 ]

Jak zwykle 10 dnia miesiąca podajemy Państwu, jako jedyni w Polsce, najświeższe wyniki wyborcze z całego świata. W tym numerze prezentujemy rezultaty wyborów w Austrii, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Bułgarii i Łotwy oraz referendum w sprawie pogłębienia i rozbudowy Kanału Panamskiego.

czytaj więcej »
  
[ 08-10-2006 ]
W sobotnich wyborach parlamentarnych na Łotwie najwięcej głosów uzyskała Partia Ludowa(prawie 20%), która współtworzy ustępujący rząd. Drugie miejsce zajęła Unia Zielonych i Związku Rolników(17%)- koalicyjny partner Partii Ludowej.
czytaj więcej »
1 2  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl