Parlament zakończył właśnie prace nad ustawą medialną autorstwa Platformy Obywatelskiej. Poprawki Senatu zostały przyjęte w piątek przez Sejm. Ustawa czeka tylko na podpis prezydenta. Jak powiedział Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, ustawa medialna może być pierwszą, którą podpisze nowy prezydent.
Wpływami w mediach publicznych, a dokładniej obsadą stanowisk, podzielą się PO, SLD i PSL, partie miały się już jakoby dogadać w tej kwestii – informuje ”Wprost”. Tym samym z niczym zostanie Prawo i Sprawiedliwość.
Raport o przyczynach katastrofy może zostać ujawniony przed zakończeniem śledztwa - tak twierdzą eksperci, z którymi rozmawiał Krzysztof Zasada z RMF FM.
Posłowie są przeciwni szkalowaniu ich nazwisk, przede wszystkim na łamach tabloidów. Uważają, że na ataki zagrażające dobremu imieniu parlamentu powinien reagować marszałek Sejmu. Jednak przede wszystkim parlamentarzyści opowiadają się za tym, aby procesy z dziennikami nie przeciągały się i kończyły w kilka tygodni – pisze ”Rzeczpospolita”.
Senator PO Władysław Sidorowicz negatywnie ocenia działania swojego kolegi z partii. Twierdzi, że Palikot poprzez negatywne komentowanie działań swoich kolegów z partii wzmocni swoją pozycję medialną.
Amerykański wywiad planuje rewizję raportu sprzed dwóch lat w sprawie oceny zagrożenia stwarzanego przez irański program nuklearny. Jak pisze "Wall Street Journal", we wspomnianym raporcie stwierdzono, że Teheran w 2003 roku wstrzymał budowę bomby atomowej.
Donald Tusk w specjalnym, 20-minutowym wywiadzie dla stacji TVN24 ,określił sytuację w TVP jako żenującą. - Poprzetrącam ręce ludziom PO, którzy będą chcieli zdobyć TVP – oświadczył premier, dodając, że ma nadzieję, że sprawa mediów publicznych zostanie "zamknięta raz na zawsze".
Firma Newton Media wygrała - zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta - przetarg na 24-godzinny monitoring 71 tytułów prasowych, 12 stacji telewizyjnych i 14 radiowych, 16 portali internetowych i dwóch dużych agencji.