Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / IPN zbiera informacje o Polakach, którzy zginęli ratując Żydów               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
[ 14-04-2007 ]
W dorocznym raporcie opublikowanym przez Centrum im. Szymona Wiesenthala na temat ścigania zbrodniarzy nazistowskich na świecie Polska została zakwalifikowana do grupy krajów, które najgorzej sobie z tym radzą – czytamy w „Rzeczpospolitej’.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Staudt [ 21-08-2010 ]
Jak ujawnił „Dziennik Polski”, katolicki oddział IPN kończy śledztwo w sprawie "spisku komunistycznych służb specjalnych kierujących zamachem na Jana Pawła II w maju 1981 roku". Instytut zaplanował już wydanie publikacji z zeznaniami Alego Agcy.
czytaj więcej »
  Nadal nie ma nowego prezesa IPN
Izabella Antkiewicz [ 26-05-2010 ]
Konkurs na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej został rozpisany 21 kwietnia, po śmierci prezesa Janusza Kurtyki. Jak się okazało, żaden z kandydatów nie spełnił wymagań.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Pryga [ 25-05-2010 ]
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy regulującej kwestię następcy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 20-05-2010 ]
Sławomir Cenckiewicz planuje wysłać swoją aplikację na stanowisko szefa IPN. Możliwe że będzie jedynym kandydatem.
czytaj więcej »
  
Magdalena Janczura [ 29-04-2010 ]
Nowelizacja ustawy o IPN-ie już została podpisana przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Wprowadza ona kilka nowych zasad.
czytaj więcej »
  Rusza polityka kadrowa
[ 23-04-2010 ]
Opadły emocje po smoleńskiej tragedii, polityka powróciła już do polskiej normy. Wydawać by się mogło, że wielu publicystów i polityków tylko czekało z zegarkiem w ręku odliczając godziny, minuty i sekundy zwiastujące zakończenie żałoby narodowej. Tak to się jakoś w naszym pięknym kraju ułożyło, że jak się bawi to na całego, pije do upadłego, nienawidzi do grobowej deski, a żałobę obchodzi jak żadna inna nacja na świecie.
czytaj więcej »
  
Katarzyna Pryga [ 06-04-2010 ]
Szef IPN Janusz Kurtyka przedstawił podczas specjalnej konferencji relację z toku śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej.
czytaj więcej »
  
[ 29-03-2010 ]
Szef Instytutu Pamięci Narodowej – Janusz Kurtyka wyraził zaniepokojenie propozycjami zmian w ustawie o IPN szykowanymi przez rząd. Według prezesa nowa ustawa upolityczni urząd i kierownictwo oraz wprowadzi nepotyzm. Zachwiana zostanie również niezależność szefa IPN, który mógłby być odwołany uproszczoną procedurą: zwykłą sejmową większością zamiast głosami 3/5 wszystkich posłów zasiadających w Sejmie. Obywatele Polski mieliby uproszczony dostęp do archiwów – otrzymywaliby od razu dokumenty z ujawnionymi nazwiskami agentów, które dziś są zaczerniane i trzeba w osobnym trybie domagać się ich ujawnienia. Zmiany proponowane przez rządzącą Platformę Obywatelską zostały wstępnie poparte przez koalicjanta PSL oraz SLD.
czytaj więcej »
  
Arkadiusz Caryk [ 22-03-2010 ]
Pomimo sprzeciwów rodziny Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że ekshumacja zwłok zmarłego o w 1977 r. Stanisława Pyjasa zostanie przeprowadzona. Data ekshumacji nie jest jeszcze znana.
czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl