Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / Mińsk: kampania \"Otwórz oczy\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Kronika ONZ 2/2004
[ 07-11-2004 ]

W tym tygodniu najwięcej pracy organom ONZ przysporzyły dwa kraje afrykańskie. W Sudanie zarówno rząd, jak i rebelianci, tracą kontrolę nad własnymi wojskami, co tylko pogłębia panujący tam chaos. Na Wybrzeżu Kości Słoniowej siły rządowe pogwałciły w czwartek obowiązujące od półtora roku zawieszenie broni, a następnie zaatakowały francuskie siły pokojowe. Sytuacja w tym kraju wygląda z dnia na dzień groźniej - coraz bardziej realne staje się wznowienie wojny domowej. Chyba że swoje zapowiedzi spełni Francja i siłą zaprowadzi tam na jakiś czas porządek.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 1/2004
[ 31-10-2004 ]

24 października minęło dokładnie 59 lat, odkąd weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych, co rozpoczęło działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziś ONZ wraz ze swoimi agendami i organizacjami wyspecjalizowanymi tworzy największy i mający najbardziej uniwersalny zasięg zespół instytucji międzynarodowych na świecie. Wiedzieć co dzieje się w ONZ, to wiedzieć o wszystkich ważnych problemach współczesnego świata. Dlatego e-Polityka.pl uruchamia nowy, cotygodniowy cykl: Kronikę ONZ.

czytaj więcej »
  
Agata Lis [ 24-10-2004 ]

Aleksander Łukaszenka będzie mógł kandydować po raz trzeci na prezydenta Białorusi. Naród udzielił mu na to zgody w niedzielę 17 października. Na tak głosowało w referendum ok. 80 %  wyborców. W zasadzie stało się to, czego wszyscy oczekiwali; Łukaszenka przeforsował swój pomysł  manipulując przy wynikach.  Rewolucji nie będzie.

czytaj więcej »
  
[ 22-09-2004 ]

W dniach 16-17 września br. w Krasiczynie koło Przemyśla odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona problematyce przestrzegania praw człowieka na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza w Polsce, na Ukrainie i na Białorusi. Organizatorami spotkania był Instytut Mosty na Wschód oraz Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wśród zaproszonych uczestników byli przedstawicieli nauki, mediów i organizacji pozarządowych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Francji. Obecni byli także dyplomacji amerykańscy, ukraińscy i austriaccy. Konferencja przebiegała pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich RP prof. Andrzeja Zolla, który też aktywnie uczestniczył w debatach panelowych.

czytaj więcej »
  
Agata Lis [ 14-09-2004 ]

7 września 2004 obywatele Białorusi dowiedzieli się, że 17 października pójdą zagłosować w referendum. Będzie to trzecie referendum od uzyskania przez to państwo niepodległości i trzecie zainicjowane przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę. Białorusini decyzje dotyczące ważny spraw kraju podejmują w sposób demokratyczny. Mniejsza o to, że to decyzje ograniczające demokrację.

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 97 98 99 100 101 102   

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl