Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / \"Na świecie dominuje zmowa milczenia\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  Sudan przeciw ONZ
JB [ 06-04-2006 ]

Skandal dyplomatyczny wywołany przez władze Sudanu zatacza coraz szersze kręgi. Wszystko zaczęło się w niedzielę, gdy Chartum nie zgodził się wpuścić do swej strefy powietrznej samolotu wiozącego Jana Egelanda, podsekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych, lecącego z wizytą do regionu Darfur, gdzie za pełnym przyzwoleniem reżimu prezydenta al-Baszira dokonywane są zbrodnie przeciw ludności cywilnej.

czytaj więcej »
  
[ 22-03-2006 ]

Embarga ONZ na broń są systematycznie łamane i muszą być one natychmiast zaostrzone, jeżeli mają ograniczać użycie broni, w celu podsycania do naruszania praw człowieka - jest to część raportu „Zaostrzone embarga ONZ – najważniejsze wyzwania i weryfikacja”  Amnesty International powstałego w ramach Kampania Broń Kontrolowana  przedstawionego Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

 

czytaj więcej »
  
[ 21-03-2006 ]

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przytłaczającą większością głosów opowiedziało się za utworzeniem Rady Praw Człowieka, która zastąpi dotychczas działającą Komisję Praw Człowieka.

czytaj więcej »
  Nowy numer 2 w ONZ
JB [ 05-03-2006 ]

Brytyjczyk Mark Malloch Brown został mianowany nowym zastępcą sekretarza generalnego ONZ. Obowiązki obejmie 1 kwietnia, gdy skończy się kadencja piastującej obecnie to stanowisko Kanadyjki Louise Frechette. 

czytaj więcej »
  
JB [ 25-02-2006 ]

W ostatnich latach Turcja dokonała znacznego postępu w dziedzinie ochrony praw człowieka - uważa ekspert delegowany przez Komisję Praw Człowieka ONZ.

czytaj więcej »
  
Frederick Bernas z Nowego Jorku [ 08-12-2005 ]

W maju 2005 roku Frederick Bernas został wybrany spośród ponad 600 kandydatów jako jeden z trzech Delegatów Młodzieży z Wielkiej Brytanii na rocznicowy szczyt ONZ. Specjalnie dla e-Polityki.pl pisze o swoich doświadczeniach z Nowego Jorku i o tym jak ważny jest udział młodzieży.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 10/2005 (20)
[ 24-05-2005 ]

Publikacja pięciopunktowego planu walki z terroryzmem, przygotowanego przez sekretarza generalnego Kofiego Annana, była najważniejszym wydarzeniem drugiego tygodnia marca w świeciee ONZ. Swój długo oczekiwany raport opublikowała też brytyjska komisja ekspertów od Afryki, zaś w Sarajewie powstał pierwszy w byłej Jugosławii krajowy sąd do spraw zbrodni wojennych. Tymczasem Zgromadzenie Ogólne przyjęło rezolucję sprzeciwiającą się klonowaniu ludzkich komórek.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 8/2005 (18)
[ 27-03-2005 ]

"Seksskandal". To niemile brzmiące słowo już po raz kolejny było motywem dominującym tydzień w świecie ONZ. Weteran holenderskiej polityki, były premier Ruud Lubbers, odszedł w niesławie ze stanowiska Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców z powodu oskarżeń o molestowanie podwładnej. Dalekie od zakończenia jest dochodzenie w sprawie wykorzystywania miejscowych kobiet i dziewczynek przez Błękitne Hełmy w Kongo, a tymczasem pierwsze oskarżenie o gwałt zostało skierowane przeciw członkom misji ONZ na Haiti.

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 7/2005 (17)
[ 21-03-2005 ]

Jak pokazał trzeci tydzień lutego, ONZ dysponuje już niezbitymi dowodami na akty potwornego ludobójstwa, do jakich wciąż dochodzi w sudańskim regionie Darfur. Najwyżsi urzędnicy sugerują, by przekazać sprawę do Międzynarodowego Trybunału Karnego, władnego sądzić nawet urzędujące głowy państwa. Ale czy w Radzie Bezpieczeństwa nie zabraknie woli politycznej? Czy dysponujące prawem weta Chiny i Rosja zdecydują się porzucić swoich coraz bardziej kłopotliwych sojuszników z Chartumu?

czytaj więcej »
  Kronika ONZ 6/2005 (16)
[ 13-03-2005 ]

W drugim tygodniu lutego świat zelektryzowało, choć nie była to wielka niespodzianka, oświadczenie rządu Korei Północnej, którzy przyznał się do posiadania broni atomowej. W Togo w wyniku zamachu stanu doszło do przekazania władzy ze zmarłego ojca na syna. Nieoczekiwanie do dymisji podała się wysoka urzędniczka z najbliższego otoczenia Kofiego Annana, co wielu łączy z aferą "Ropy za żywność".

czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 7 8 9 10 11 12 13 14  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl