Aby zapisać się na listę naszego newslettera, prosimy podać swój adres email:

 

Wyszukiwarka e-Polityki :

 

Strona Główna  |  Praca  |  Reklama  |  Kontakt

 

   e-Polityka.pl / Podobne artykuły / Wywiady / \"Na świecie dominuje zmowa milczenia\"               

dodaj do ulubionych | ustaw jako startową |  zarejestruj się  

  ..:: Polityka

  ..:: Inne

  ..:: Sonda

Czy jesteś zadowolony z rządów PO-PSL?


Tak

Średnio

Nie


  + wyniki

 

P - A - R - T - N - E - R - Z - Y

  
  
Ayesha Kajee z Johannesburga [ 21-10-2006 ]
Dyplomaci pokładają nadzieję w planach rozszerzenia misji Unii Afrykańskiej, przy logistycznym i finansowym wsparciu ONZ.
czytaj więcej »
  Tokio: Korea o sankcjach ONZ
[ 17-10-2006 ]
Korea Północna uznała wprowadzenie przez ONZ sankcji wobec niej za równoznaczne z wypowiedzeniem wojny. W sobotę Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję, nakładającą sankcje finansowe i militarne na ten kraj za przeprowadzoną próbę jądrową.
czytaj więcej »
  
Edina Becirevic z Sarajewa [ 09-10-2006 ]
27 września, Momcilo Krajisnik, lider bośniackich Serbów  - jeden z głównych architektów czystek etnicznych w czasie wojny w Bośni w latach 1992-95, został skazany na 27 lat więzienia. Uznano go winnym większości zarzutów. Sąd uznał, iż ponad wszelką wątpliwość  jest on winny eksterminacji, morderstw, prześladowań i wyganiania nieserbskiej ludności podczas wojny. Jego rolę w tych haniebnych procederach uznano za kluczową.
czytaj więcej »
  
Patrycja Sass [ 25-09-2006 ]
W zeszłym roku podczas wrześniowego Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych powołano do życia nowy organ – Radę Praw Człowieka. Początkowo było to martwe ciało, istniejące tylko na papierze. Zmiany nastąpiły nie tak dawno, gdy w maju br. przeprowadzono wybory członków Rady.
czytaj więcej »
  
[ 20-09-2006 ]
Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk w rozmowie z Polskim Radiem powiedział, że Aleksander Kwaśniewski ma duże szanse na wybór na sekretarza generalnego ONZ. Dodał również, że prezydent Lech Kaczyński popiera pomysł wystawienia Kwaśniewskiego.
czytaj więcej »
  
[ 19-09-2006 ]
Niemiecki minister obrony Franz Josef Jung zażądał więcej pieniędzy na misję Bundeswehry w Libanie. Podczas debaty w Bundestagu podkreślał, że jego resort nie ma na to środków w swoim budżecie.
czytaj więcej »
  
Anna Dziedzic [ 19-09-2006 ]

Polski rząd cieszył by się z kandydowania Aleskandra Kwaśniewskiego na szefa ONZ - zapewniał Lech Kaczyński podczas konferencji w Nowym Jorku. Prezydent stwierdził również, iż ma nadzieję na nowe otwarcie listy kandydatów.

czytaj więcej »
  
[ 16-09-2006 ]
Prezydent Łotwy Vaira Vike-Freiberga jest kandydatką na sekretarza generalnego ONZ – w staraniach o to stanowisko popierają ją trzy państwa bałtyckie, Litwa, Łotwa i Estonia. To szóste nazwisko na liście kandydatów na następców Kofi Annana.
czytaj więcej »
  
Stephanie Nieuwoudt [ 13-09-2006 ]
Proces o ludobójstwo wytoczony byłej minister Rwandy porusza kwestię kobiecej odporności na przemoc w czasie konfliktowych sytuacji. Paulina Nyiramasuhuko, która przybyła na rozprawę, nie wydaje się wyróżniać niczym szczególnym. Schludnie ubrana - czasami konserwatywnie, innym razem w bardziej zwracających uwagę strojach - Nyiramasuhuko wygląda na kobietę jakich wiele można spotkać na ulicach Aruszy w północnej Tanzanii.
czytaj więcej »
  
Andrzej Rejnson [ 31-08-2006 ]
Izrael zapowiedział wycofanie wojsk z terytorium Libanu wraz z przybyciem na te tereny sił pokojowych UNIFIL.
czytaj więcej »
 pierwsza poprzednia 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  następna      ostatnia 

Copyright by (C) 2007 by e-Polityka.pl - Biznes - Firma - Polityka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Kontakt  |  Reklama  |  Mapa Serwisu  |  Polityka Prywatności  |  O nas


e-Polityka.pl